اخبار

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان عنوان کرد:

جشنواره موسیقی فجر روح تازه ای در کالبد هنر موسیقی

جشنواره موسیقی فجر روح تازه ای در کالبد هنر موسیقی
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: جشنواره موسیقی فجر روح تازه ای در کالبد هنر والای موسیقی می دمد و انگیزه ای والا برای فعالیت موسیقیدانان و تشکیل گروه های موسیقی ایجاد می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، ناصر آریایی نیا در آستانه سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر خوزستان با بیان این مطلب افزود: خوزستان به عنوان گنجینه ای با ارزش از موسیقی محلی و دیگر ژانرهای آن شناخته می شود که سالیان بسیار است این فرهنگ شفاهی، بستر ساز جریانات متعهد و مفید فرهنگی در این استان بوده و خواهد بود.

وی ادامه داد: جشنواره موسیقی فجر با هدف حمایت از موسیقی محلی و مولفه های فرهنگ شفاهی خوزستان برگزار می شود.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان تصریح کرد: این جشنواره به همت و تلاش هیئت مدیره انجمن موسیقی خوزستان به دبیری فریدون وزیری و حمایت محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار می شود و نویدبخش روزهای خوب موسیقی و تلاش مضاعف اهالی شریف موسیقی خوزستان است تا انشاالله شاهد موفقیت گروه های موسیقی خوزستانی در صحنه های جهانی باشیم.

آریایی نیا اظهار کرد: موسیقی در خوزستان ساختار و زیبایی کم نظیری دارد و موسیقیدانان خوزستان با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در قالب گروه های منسجم باید آن را بیش از پیش به جامعه ایران و جهان بشناسانند.

 وی افزود: تاریخ برگزاری سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر خوزستان به دلیل تقارن با چهلمین روز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به 27 تا ۳۰ بهمن تغییر یافت و در سه بخش موسیقی محلی،کلاسیک و پاپ در تالار آفتاب و سینما هلال برگزار می شود. امیدوارم مردم بافرهنگ و خردمند خوزستان مانند سال های گذشته از این جشنواره وزین بهره مند گردند.

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۵:۲۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید