اخبار

بازیگر فیلم سینمایی "خروج":

جدیت،سخت گیری و زیاده خواهی ویژگی های حاتمی کیا در فیلم سازی است

جدیت،سخت گیری و زیاده خواهی ویژگی های حاتمی کیا در فیلم سازی است
بازیگر خوزستانی فیلم سینمایی "خروج" گفت: جدیت،سخت گیری و زیاده خواهی ویژگی های حاتمی کیا در فیلم سازی است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، رضا نوری در حاشیه اکران فیلم سینمایی «خروج» در سینما هلال اهواز با بیان اینکه یک ماه درگیر تولید این فیلم در گچساران بودیم، اظهار کرد: "خروج" تجربه اعتراضی تازه از حاتمی کیا به هر ساختاری است که حقوق شهروندی را زیر پامی گذارد.

وی با بیان اینکه من در این فیلم نقش رییس کلانتری را به عهده داشتم، افزود: ‎‎قهرمان فیلم(فرامرز قریبیان) در خروج قصد دارد جریان اعتراضی خود را پیش ببرد و فرمانده کلانتری هم قصد دارد نظم منطقه را حفظ کند و این دو در مقابل یکدیگر قرار می گیرند.

نوری با اشاره به چگونگی انتخاب برای این فیلم و بازی در آن تصریح کرد: پیش از این در فیلم سینمایی«چ» و سریال «خاک سرخ» با حاتمی کیا همکاری داشتم، ضمن این که در فیلم سینمایی«چ» بازیگردان بودم و انتخاب بازیگر با من بود به همین خاطر سابقه ای از من در فیلم وجود داشت.

این بازیگر سینما افزود: درام اجتماعی با آن هویتی که در فیلم سینمایی«گزارش یک جشن» وجود دارد در فیلم سینمایی«خروج» اتفاق نمی افتد. ممکن است دغدغه اجتماعی همچنان در آن باشد، چنانکه حاتمی کیا در فیلم سینمایی«خروج» وارد بافت روستایی شده و مطالبه گری را با عملگرایی آمیخته کرده است.اما در گزارش بک جشن مبنای فیلم بر گفتگو شکل می گیرد و در «خروج» نوعی عملگرایی وجود دارد که تا رسیدن به هدف حرکت کنیم.

نوری با اشاره به ویژگی های حاتمی کیا در فیلم سازی گفت: جدیت،سخت گیری و زیاده خواهی ویژگی های حاتمی کیا در فیلم سازی است و رفتن جلوی دوربین حاتمی کیا همیشه یک نکته را به من یادآوری می کند و آن این است که حاتمی کیا کارگردانی است که هیچ وقت راضی نمی شود و هرگز به بازیگر فیلم خود نمی گوید خوب بودی.

وی ادامه داد: حاتمی کیا سینماگر و فیلمساز بروزی است به طوری که روزی که موضوع روز سینما جنگ بوده به آن پرداخته و بعد از جنگ به مسائل بعد از جنگ پرداخته است. اما امروزه این ها دیگر موضوعیت ندارند و مسائل و بحران های اجتماعی امروز موضوعیت دارند.

بازیگر فیلم سینمایی "خروج" با اشاره به ایفای نقش در برابر فرامرز قریبیان در فیلم سینمایی«خروج» اظهار کرد: من این شانس را داشتم که در این فیلم در برابر بهترین بازیگران سینما و تلویزیون ایران بازی کنم و همه آنها تجربیاتی دارند که باید با نگاه کردن روی دست آنها آن تجربیات را یاد بگیریم.

نوری افزود: اما به طور قطع بازی کردن در برابر کسانی که سینما را به ما یاد دادند و به آن علاقه مند کردند،هیجان انگیز و خاطره بخش است.

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۴۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید