اخبار

استقبال عمومی از جشنواره فیلم فجر در خوزستان

استقبال عمومی از جشنواره فیلم فجر در خوزستان
رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان استقبال مردم از سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر در استان را چشمگیر عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، سید امین سپهریان در حاشیه سی و هشتمین دوره از جشنواره فیلم فجر در خوزستان با اشاره به استقبال صورت گرفته از این دوره از جشنواره در استان عنوان کرد: سال گذشته مراسم افتتاحیه برای این جشنواره برگزار شد، اما پس از این مراسم استقبال بسیار کمی از فیلم های اکران شده از سوی شهروندان اهوازی صورت گرفت. اما خوشبختانه در سال جاری در روز اول برگزاری این جشنواره و اکران فیلم ها، شاهد استقبال چشمگیری از سوی شهروندان بودیم.

وی افزود: یکی از دلایل استقبال از سی و هشتمین دوره از جشنواره فیلم فجر در استان خوزستان،تبلیغات سراسری صورت گرفته در فضای مجازی است. بسیاری از شبکه های اجتماعی محلی جدول اکران فیلم ها و پوسترهای این جشنواره را منتشر کردند. همین موضوع باعث شد تا شهروندانی که علاقه ای به حضور در این حیطه هنری نداشتند نیز در جریان برنامه های این جشنواره قرار بگیرند.

سپهریان ادامه داد: از سوی دیگر نیز فیلم های اکران شده در این دوره از جشنواره از کیفیت و محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و همین موضوع باعث شده تا رغبت شهروندان برای حضور در این رویداد سینمایی افزایش یابد. در این دوره اکثر فیلم های اکران شده در شهر اهواز از سوی کارگردانان مطرح سینمای ایران ساخته شده اند.

دبیر اجرایی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خوزستان تصریح کرد: خوشبختانه در سال های اخیر جشنواره فجر تنها در استان تهران برگزار نمی شود و همین مسئله باعث شده تا علاقه مندان به صنعت سینما در سایر استان ها برای حضور در این رویداد هنری رغبت بیشتری داشته باشد. بی شک در سال های اخیر تمرکز زدایی از برگزاری این جشنواره در تهران باعث افزایش علاقه مندی شهروندان به هنر و صنعت سینما در سایر استان های کشور شده است و این تاثیر را می توان به وضوح مشاهده کرد.

سپهریان اظهار کرد: بسیاری از فیلم های اکران شده در جشنواره فجر زمانی که وارد چرخه اکران می شوند دچار ممیزی می شوند و تنها در این جشنواره است که می توان این فیلم ها را به صورت بکر و صد در صدی مشاهده کرد. همین مسئله یکی دیگر از دلایل استقبال از این جشنواره محسوب می شود.

وی گفت: فیلم های اکران شده در شهر اهواز در این دوره از جشنواره در دو سینمای هلال و ساحل پخش شدند و انتخاب پخش فیلم ها در این دو سینما به نحوی انجام شده که امکان تماشای یک اثر در دو سینما امکان پذیر باشد.

رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در آخر عنوان کرد: استان خوزستان در بین سایر استان های کشور جز استان های علاقه مند به سینما و اکران فیلم محسوب می شود و از سوی دیگر نیز جز پنج استان برتر کشور در حوزه سالنداری قرار گرفته ایم. در این زمان ۲۱ سینمای فعال در استان مستقر است.

گفتنی است، سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از ١٥ بهمن همزمان با تهران در دو سینمای ساحل و هلال اهواز کار خود را آغاز کرد و امروز ٢١ بهمن به کار خود پایان می دهد.

 

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۰۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید