اخبار

دبیر اجرایی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خوزستان عنوان کرد:

جشنواره فجر از مطالبات اصلی مردم خوزستان

جشنواره فجر از مطالبات اصلی مردم خوزستان
دبیر اجرایی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خوزستان گفت: برگزاری و اکران همزمان فیلم های جشنواره فیلم فجر در اهواز یکی از مطالبات اصلی مردم این شهر بوده،چون اهوازی ها مردم سینما دوستی هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،سید امین سپهریان اظهار کرد: سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر همزمان با سراسر کشور از 15 بهمن کار خود را در اهواز با اکران فیلم های بخش سودای سیمرغ و سیمرغ پروانه ها آغاز کرد.

وی افزود: فیلم های بخش سیمرغ پروانه ها ویژه کودکان و نوجوانان است و به صورت رایگان در سانس صبح در سینما هلال اهواز نمایش داده می شوند.

دبیر اجرایی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خوزستان تصریح کرد: این موضوع از طریق نامه به اداره کل آموزش و پرورش خوزستان و ادارات نواحی ارسال و به آنها اعلام شده و تاکنون استقبال خوبی از طرف مدارس صورت گرفته است.

سپهریان گفت: در بخش رقابتی جشنواره اهواز که سودای سیمرغ نام دارد ۱۷ فیلم حضور دارند که روزانه دو سانس ۱۸ و ۲۰ در دو سینمای ساحل و هلال نمایش داده می شوند.

وی ادامه داد: همانند سال گذشته فیلم های شاخص جشنواره فیلم فجر در اهواز نمایش داده می شوند و کارگردانان بزرگ سینمای ایران در این جشنواره حضور دارند.

رییس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان بیان کرد: ما در کنار این جشنواره جلسات نقد و بررسی و تحلیل فیلم ها را در طبقه فوقانی سینما هلال داریم که توسط انجمن سینمای جوانان خوزستان و اساتید سینمایی خوزستان برگزار می شود.

سپهریان با اشاره به محاسن جشنواره فجر در استان ها افزود: جشنواره فیلم فجر محاسنی دارد که با توجه به دوری مسافت و عدم امکان علاقه مندان به سینما و جشنواره فیلم فجر برای تماشای فیلم ها، برگزاری این جشنواره در سایر استان ها به ویژه خوزستان دسترسی مردم را به سینما آسان کرده است.

وی تصریح کرد: برگزاری و اکران همزمان فیلم های جشنواره فیلم فجر در اهواز یکی از مطالبات اصلی مردم این شهر بوده چون اهوازی ها مردم سینما دوستی هستند.

دبیر اجرایی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خوزستان با اشاره به استقبال بسیار خوب و بی نظیر اهوازی ها از اکران همزمان فیلم های جشنواره فیلم فجر در خوزستان، گفت: تاکنون مانند سال گذشته، با توجه به حضور کارگردانان سرشناس در جشنواره فیلم فجر و فیلم های آن شاهد استقبال مردم از این جشنواره بوده ایم.

سپهریان با اشاره به احتمال حضور بازیگران و هنرمندان سرشناس سینما در خوزستان از حضور دو بازیگر فیلم سینمایی« خروج» ابراهیم حاتمی‌کیا در روز شنبه در سینما هلال برای اکران این فیلم خبر داد.

گفتنی است، سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از ۱۵ بهمن همزمان با تهران در دو سینمای ساحل و هلال اهواز کار خود را آغاز کرد و تا ۲۱ بهمن ادامه دارد.

۱۷ بهمن ۱۳۹۸ ۱۷:۵۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید