اخبار

دومین دوره جشنواره «شعر فاطمی» در شوش برگزار شد

دومین دوره جشنواره «شعر فاطمی» در شوش برگزار شد
دومین دوره ی جشنواره "شعر فاطمی" به زبان عربی از سری برنامه های هفتمین کنگره ی سراسری شعر «هجده سال نوری» با حضور رضا ذاکری سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوش و جمعی از مسئولین محلی و شاعران استانی در شوش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، دبیر دومین جشنواره ی «شعر فاطمی»  گفت: این جشنواره  از سری برنامه های هفتمین کنگره ی سراسری شعر فاطمی تحت عنوان «هجده سال نوری» با نگاهی ویژه به ویژگی های شخصیتی حضرت فاطمه زهرا (س) است که هر ساله به سه زبان «ترکی،فارسی و عربی» برگزار می شود و بخش عربی آن برای دومین سال متوالی است که در شهرستان شوش اجرا شد.

مرتضی حیدری آل کثیر افزود: در این دوره 60 اثر به دبیرخانه ارسال شد که توسط داوران 10 شعر از شاعران استان خوزستان از شهرهای اهواز،خرمشهر،آبادان،شوش،شاوور و حر ریاحی انتخاب و به جشنواره راه یافتند.

وی ادامه داد: در این جشنواره حسین طرفی العباسی،فرحان الکنانی،عماد الغراوی،نیل التمیمیه،علی الوائلی،موسی الدیراوی،محمد جاسم لهلیجی،ابراهیم طاهر وریانی و نسیم  الناصری ده شاعری بودند که اشعار خود را خواندند.

در پایان مراسم با اهدای تندیس،لوح سپاس و هدایای نقدی از شاعران تقدیر و تجلیل شد.

 گفتنی است،دومین دوره ی جشنواره "شعر فاطمی" به زبان عربی از سری برنامه های هفتمین کنگره ی سراسری شعر «هجده سال نوری» به همت مجمع شاعران اهل بیت (ع) استان تهران و با همکاری اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش برگزار شد.

۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۵:۴۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید