اخبار

برگزاری نشست تخصصی روانشناسی در چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان

برگزاری نشست تخصصی روانشناسی در چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان
نشست تخصصی روانشناسی با عنوان "من بهتر" در بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان با حضور دکتر بهاره بهادری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،بهادری در این نشست که شامگاه جمعه (4 بهمن) برگزار شد، به بررسی موضوعات اعتماد به نفس،عزت نفس و ابراز وجود و جرات مندی پرداخت.

وی اظهار کرد: ابراز وجود یک جنبه از ارتباط بین فردی است که می توان آن را ایجاد یا بهبود بخشید و هدف از آموزش ابراز وجود، یاد دادن هنر ارتباط عمیق با دیگران،برخورد جدی با کار و زندگی و تسلط بر خویش است.

این روانشناس با اشاره به تفاوت های عزت نفس و اعتماد به نفس بیان کرد: اعتماد به نفس زیر شاخه عزت نفس است و ابراز وجود و جرات مندی یکی از مهارت هایی است که عزت نفس سالم را می سازد.

بهادری افزود: عزت نفس یعنی من فارغ از آن چیزی که هستم به عنوان یک فرد چقدر احساس ارزشمندی می کنم.

وی ادامه داد: عزت نفس کاملاً درونی است،اما اعتماد به نفس به معنی این است که فرد توانمندی،نقاط قوت و ضعف خود را می شناسد و قبول دارد به عنوان یک فرد نمی تواند همه کارها را انجام دهد.

این مشاور خانواده تصریح کرد: در مقوله اعتماد به نفس من به عنوان یک انسان حقوقم را برای خودم در نظر می گیرم و به حقوق دیگران احترام می‌گذارم و دوم اینکه قدرت نه گفتن،شهامت و جسارت پذیرفتن این که من با آدم‌ها مخالف نظرشان رفتار یا حتی گفتار کنم را دارم.

بهادری لازمه این امر را شناخت از خود و توانمندی های خود دانست و اضافه کرد: شهامت ابراز وجود و آشنایی با حقوق شهروندی از مواردی است که اعتماد به نفس را بالا می برد. باید به حقوق خود احترام بگذاریم و متقابلاً حقوق دیگران نیز برای ما قابل احترام باشد.

وی با بیان اینکه افراد موفق،اعتماد به نفس را یکی از مهم ترین دلایل موفقیت خود می دانند، خاطر نشان کرد: کسانی که اعتماد به نفس بالایی دارند نسبت به خود احساس بهتری داشته و از قابلیت ها و مهارت هایشان بهتر استفاده می کنند.

این روانشناس تصریح کرد: اعتماد به نفس یکی از پرکاربردترین و مهم‌ترین مهارت‌های ارتباطی و توسعه فردی است که به‌ شدت لازم است افراد بیاموزند.

بهادری در این نشست راهکارهایی برای تقویت اعتماد به نفس و ابراز وجود به مخاطبان ارائه داد که با استقبال بسیار خوبی همراه شد.

۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۲۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید