اخبار

فیلسوف بزرگ ایرانی:

کتاب یکی از بهترین ابزارها در انتقال فرهنگ ایران به سایر کشورها است

کتاب یکی از بهترین ابزارها در انتقال فرهنگ ایران به سایر کشورها است
فیلسوف بزرگ ایرانی کتاب را بهترین راه دیالوگ میان مخاطب،نویسنده و بزرگان از جمله سعدی، مولانا و افلاطون بیان کرد و افزود: کتاب یکی از بهترین ابزارها در انتقال فرهنگ ایران به سایر کشورها است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، پروفسور غلامرضا اعوانی شامگاه پنجشنبه (۳بهمن) با حضور در چهاردهمین‌ نمایشگاه کتاب خوزستان، اظهار کرد: یکی از بهترین راه های ارتباط ما با گذشته، تمدن و فرهنگ، از راه نوشته ها است.

وی با بیان اینکه آثار به جا مانده از دانشمندان گذشته، شاعران و فیلسوفان یکی از راه های ارتباط با گذشته است، افزود: بسیاری از کشور های دنیا سعی بر این دارند که این آثار را احیا کنند.

این فیلسوف بزرگ ایرانی با اشاره به نقش تاثیرگذار نمایشگاه های کتاب در نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی، گفت: کتاب یک نوع دید، تفکر و اندیشه است که انسان را رشد می دهد و سبب پرورش افکار او می شود.

اعوانی ادامه داد: انسان تنها موجودی است که دارای تفکر و فرهنگ بوده و آن را به طور شفاهی و کتبی بیان می کند و برای آشنا شدن با گذشته و حال بزرگان دنیا، جز از راه کتاب ممکن نیست.

وی با اشاره به اینکه رسانه های دیجیتال نیز مهم است ولی جای کتاب را نمی‌گیرد، عنوان کرد: نویسندگان عمیق ترین، دقیق ترین آرا و تفکر خود را به صورت کتاب بیان کرده اند.

این استاد فلسفه با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه های کتاب در فرهنگ سازی کتابخوانی، گفت: کتاب به انسان عمر،بینش و آگاهی می دهد و انسان در واقع همان خواهد بود که می اندیشد و بدون آن هیچ است و  آموختن علم تنها از طریق استاد ماهر و کتاب میسر است.

اعوانی جوانان را به خواندن کتاب های پر محتوا و مفید تشویق کرد و گفت: عناوین کتاب زیاد بوده ولی کتاب خوب خواندن، تعمق و به انسان آگاهی می دهد.

وی با انتقاد از وضعیت نامطلوب کتابخوانی در کشور، بیان کرد: در کشورهای پیشرفته متوسط مطالعه سه ساعت در روز است که ایران با این مقدار فاصله زیادی دارد.

فیلسوف بزرگ ایرانی کتاب را وسیله ای برای بافرهنگ شدن عنوان کرد و گفت: کتاب یک نوع دید، تفکر و اندیشه است که انسان را رشد می دهد و سبب پرورش افکار او می شود. باید کتاب های متنوع و با توجه به نیاز روز جامعه نوشته شود.

وی کتاب را بهترین راه دیالوگ میان مخاطب،نویسنده و بزرگان از جمله سعدی، مولانا و افلاطون بیان کرد و افزود: کتاب یکی از بهترین ابزارها در انتقال فرهنگ ایران به سایر کشورها است.

۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۳:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید