اخبار

استاندار خوزستان:

برگزاری نمایشگاه های کتاب در رشد علمی جامعه تاثیر مستقیم دارد

برگزاری نمایشگاه های کتاب در رشد علمی جامعه تاثیر مستقیم دارد
استاندار خوزستان گفت: افزایش تعداد نمایشگاه های کتاب،دانایی و سطح علمی جامعه را افزایش می دهد و تاثیر مستقیم بر روی آن دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد خوزستان، غلامرضا شریعتی شامگاه پنجشنبه (۳ بهمن) در حاشیه بازدید از چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان، اظهار کرد: افزایش آگاهی و دانایی باعث بالا رفتن سطح فرهنگ عمومی،اداره مناسب تر جامعه،رعایت قانون و بالا رفتن اعتماد عمومی می شود.

وی با بیان اینکه هر چه جامعه از دانش و آگاهی کمتری برخوردار باشد،اعتماد عمومی کمتر و آسیب های اجتماعی رشد پیدا می کند، افزود: پایین بودن سطح مطالعه، آسیب پذیری جامعه را بیشتر و تاب آوری را کمتر می کند.

استاندار خوزستان کتاب را عامل ارتقاء تمام مسائل فرهنگی و اجتماعی دانست و عنوان کرد: هرچه فرهنگ کتابخوانی گسترش پیدا کند به امنیت عمومی جامعه و بالا رفتن سطح فرهنگ کمک می کند و اداره جامعه را آسان تر می کند.

شریعتی با تاکید بر اینکه همه چیز از فرهنگ عمومی، دانش،آگاهی و کتاب نشأت می گیرد، تصریح کرد: آگاهی در اسلام از فضیلت های الهی است.

وی به راه اندازی باشگاه های کتاب خوانی و تاثیر آن ها بر افزایش سرانه مطالعه اشاره کرد و گفت: گسترش کتابخانه های عمومی و ایجاد کتابخانه های دیجیتال در افزایش سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی تاثیرگذار است و باید تلاش کرد در این مسیر گام برداشت تا جامعه به پویایی و آگاهی برسد.

استاندار خوزستان اضافه کرد: برای افزایش سرانه مطالعه باید خرید و به دنبال آن دسترسی به کتاب تسهیل پیدا کند.

وی ادارات و سازمان ها را به ایجاد حس رقابت و فرهنگ کتابخوانی موظف کرد و ادامه داد: برگزاری هرچه بیشتر نمایشگاه های کتاب، دانایی و سطح علمی جامعه را افزایش می دهد.

۳ بهمن ۱۳۹۸ ۲۱:۱۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید