اخبار

زعیم حوزه های علمیه خوزستان:

برپایی نمایشگاه کتاب،موجی از علم در جامعه ایجاد می کند

برپایی نمایشگاه کتاب،موجی از علم در جامعه ایجاد می کند
زعیم حوزه های علمیه خوزستان گفت: برپایی نمایشگاه کتاب موجی از علم، پژوهش و تحقیق را در جامعه ایجاد می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد خوزستان، آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری شامگاه چهارشنبه (۲ بهمن) در حاشیه بازدید از چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: برپایی نمایشگاه کتاب موجی از علم، پژوهش و تحقیق را در جامعه ایجاد می کند.

وی ضمن قدردانی از حضور مردم در نمایشگاه کتاب، افزود: این بازدید پرشور مردم خوزستان از نمایشگاه کتاب نشان دهنده علم دوستی آنها است.

نماینده سابق ولی فقیه در خوزستان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری،ادامه داد: دلیل تسلط اروپا در دنیا، تکنولوژی و علم آن است.

موسوی جزایری با بیان اینکه قرن های طولانی در خواب غفلت به سر بردیم، عنوان کرد: به سبب برکت انقلاب اسلامی ایرانیان نشان دادند که از خواب غفلت بیدار شده اند و این تکلیف ماست که این عقب ماندگی قرن های اخیر را جبران کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از راه های پیشرفت جامعه تحقیق و پژوهش است،تاکید کرد: تنها راه پاره کردن اسارت استعمارگران، علم و تکنولوژی است و باید با سلاح علم کارهای خود را پیش ببریم.

نماینده سابق ولی فقیه در خوزستان ضمن معرفی کتاب جدید خود تحت عنوان "المنتخب و الفقهه استدلالی" (گزینش در فقه استدلالی)،گفت: با توجه به اینکه کتاب های فقه استدلالی بسیار طولانی است، اقدام به نوشتن کتاب "المنتخب و الفقهه استدلالی" کردم که طلبه ها بتوانند این کتاب را در مدت زمان کوتاه تر مطالعه کنند.

موسوی جزایری تصریح کرد: مردم وقت گرانبهای خود را صرف فضای مجازی نکنند و بخشی از وقت مفید خود را برای کتاب خوانی و تحقیق اختصاص دهند.

۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۳:۴۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید