اخبار

تبرج و خودنمایی بلای جان جامعه امروز ما است

تبرج و خودنمایی بلای جان جامعه امروز ما است
کارشناس مسائل خانواده با بیان اینکه خودنمایی و تبرّج بلای جان جامعه امروز ما است، گفت: لزوماً فرد ثروتمند، انسانی خوشبخت و بی نیاز نیست و باید توجه داشت که پول همه مشکلات را حل نمی کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد خوزستان، حجت الاسلام حسین عباسی اصل عصر سه شنبه (۱ بهمن) در نشست تخصصی راهکارهای موفقیت های توحیدی در خانواده، ویژه چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان، اظهار کرد: یکی از عوامل ویرانگر و بیماری در جامعه، تبرّج و خودنمایی است.

وی با انتقاد از ظاهرنمایی برخی افراد در جامعه، به آسیب های تبرج در زندگی اشاره کرد و افزود: خودنمایی و تبرج بلای جان جامعه امروز ما است و نباید نسبت به تاثیر منفی آن بی تفاوت باشیم.

کارشناس مسائل خانواده با اشاره به توجه قرآن کریم به زندگی مطلوب، ادامه داد: خداوند متعال در قرآن کریم انسان را به زندگی مادی خوب دعوت کرده و توسعه زندگی در حد متعارف و متوسط جامعه که به زندگی سایر اقشار جامعه صدمه و لطمه ای وارد نکند از جمله موضوعاتی است که خداوند متعال در ذیل توسعه زندگی مطلوب به آن اشاره دارد.

وی با اشاره به اینکه موفقیت در جامعه به خوبی تعریف نشده است، گفت: موفقیت از نظر برخی از افراد، به معنای فردی است که دارای یک خانواده سطح بالا و ثروتمند و یا دارای نیروی انسانی مانند استاندار، فرماندار و یا مدیرعامل باشد.

عباسی اصل با اشاره به اینکه موفقیت با تعریف های نادرست بیان می شود، گفت: امروزه موفقیت را در داشتن خانواده سطح بالا، ثروتمند و دارای نیروی انسانی و سواد بالا که هرچه مدرک بالاتر باشد موفقیت بیشتر است، می دانند.

کارشناس مسائل خانواده عنوان کرد: لزوماً فرد ثروتمند، انسانی خوشبخت و بی نیاز نیست و باید توجه داشت که پول همه مشکلات را حل نمی کند.

وی با بیان اینکه جوامعی که موفقیت را برای مردم خود به درستی تعریف و بیان نکرده باشند دچار مشکل هستند،تصریح کرد: موفقیت باید با مباحث دینی منطبق باشد.

عباسی اصل بیان کرد: آتشی که به جان خانواده ها افتاده این است که مردم می پندارند فردی هر چقدر پولدارتر و اهل تبرج باشد،خوشبخت تر است..

کارشناس مسائل خانواده اضافه کرد: در نظام‌ معنایی آمده که امکانات خوشبختی منجر به احساس خوشبختی می شود، این احساس در گرو اقدامات خوشبختی است و این مطلب همیشه درست نیست.

۱ بهمن ۱۳۹۸ ۲۰:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید