اخبار

رشدیافتگی جامعه به افزایش مطالعه و دانایی بستگی دارد

رشدیافتگی جامعه به افزایش مطالعه و دانایی بستگی دارد
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان رشدیافتگی جامعه را حاصل افزایش مطالعه و دانایی در جامعه دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، سیده فرانک موسوی در حاشیه بازدید از چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان،اظهار کرد: نمایشگاه کتاب یکی از بزرگترین برنامه های فرهنگی در کشور است و خوزستان همواره در رویدادهای فرهنگی پیشتاز و علاقه مند بوده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان با بیان اینکه نمایشگاه کتاب به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی کمک بسیار زیادی می کند، افزود: جامعه ای که علاقه مند به رشد و توسعه است، باید سرانه کتابخوانی و مطالعه خود را افزایش دهد.

وی ادامه داد: میان توسعه و میزان دانایی و توانایی جامعه رابطه مستقیمی وجود دارد و هر اندازه که بتوانیم نوجوانان و جوانان را با کتاب های مورد علاقه و با توجه به ذائقه های خودشان آشنا کنیم،بدون شک جامعه باسوادتری خواهیم داشت.

موسوی رشدیافتگی جامعه را حاصل افزایش مطالعه و دانایی جامعه دانست و تصریح کرد: تلاش برای نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقای سرانه مطالعه موضوعی است که باید از سوی نظام آموزشی، مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: خانواده ها به عنوان اولین بنیاد تاثیرگذار در جامعه باید به این مساله مهم توجه ویژه ای داشته باشند و فرزندان خود را از زمانی که به خواندن مسلط می شوند با ایجاد علاقه مندی، آنها را به خواندن کتاب ترغیب کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان اضافه کرد: محیط و شرایط خانواده و همچنین روش تربیتی و آموزشی والدین به فرزندان، می تواند تا حد زیادی فرهنگ کتابخوانی را در جامعه نهادینه کند.

وی با اشاره به اینکه مردم هر چه بیشتر از اندیشه‌ ای پویا و قوی برخوردار باشند، به همان اندازه در شکل دهی به سبک زندگی خود موفق تر عمل می کنند،اذعان داشت: اگر فرزندان ما به کتاب و مطالعه توجه ویژه ای داشته باشند، بدون شک تاثیرات آن در گفتار، رفتار و سبک زندگی آنها که جامعه را تشکیل می دهند، قابل لمس خواهد بود.

 

 

۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۷:۳۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید