اخبار

برگزاری نمایشگاه کتاب خوزستان از فعالیت های فرهنگی و تاثیرگذار است

برگزاری نمایشگاه کتاب خوزستان از فعالیت های فرهنگی و تاثیرگذار است
مهدی دغاغله داور بین المللی قرآن کریم در حاشیه بازدید از چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب از کارهای بسیار ارزشمند فرهنگی و تاثیرگذار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، وی با بیان اینکه چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان در سطح بسیار مطلوبی برگزار شده،افزود: این نمایشگاه با توجه به بودجه محدودی که به آن اختصاص داده شده اما در سطح گسترده و با عظمت برگزار شده است.

دغاغله همچنین با اشاره به اهمیت برنامه های جنبی در نمایشگاه کتاب خوزستان اظهار کرد:  اینکه شروع برنامه های جنبی و نشست های حاشیه ای نمایشگاه با قرآن کریم باشد، نشان دهنده دقت و هوشیاری دست اندرکاران است که حواسشان جمع است کلام خدا و قرآن کریم برازندگی این را دارد که در مطلع و اولین برنامه اجرا شود.

وی با بیان اینکه استان خوزستان دارای استعدادهای بالقوه و بالفعل بسیاری در زمینه قرآنی است،تصریح کرد: در این استان پدیده های خوبی در زمینه حفظ، تواشیح و تلاوت قرآن تربیت شده که از جمله آنها می توان به استاد حاج قاسم مقدمی، استاد سید جاسم موسوی، کاظم آذر پیرا، صالح دغاغله و گروه های تواشیح مشکات، العباد، میعاد و ثقلین که همه در عرصه کشوری درخشیدند اشاره کرد.

این پیشکسوت قرآنی خاطر نشان کرد: در کنار این پتانسیل ها و اساتید مطرح استعدادهای بالقوه ای در خوزستان وجود دارد که اگر به آنها توجه شود، استان خوزستان این قابلیت را دارد که صدر نشین همه استانها در کرسی تلاوت شود.

دغاغله تصریح کرد: این موضوع به دلیل آشنایی خوزستانی ها با زبان عربی است به طوری که حتی فارس های خوزستان هم نسبت به سایر مناطق کشورمان با زبان عربی آشناتر هستند و براین اساس این استان ظرفیت و پتانسیل این را دارد که از بقیه جلوتر باشد.

چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان از ۳۰ دی تا پنجم بهمن‌ ۹۸ در دو نوبت صبح و عصر از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۲۲ پذیرای دوستداران کتاب و کتاب‌خوانی است.

همزمان با نمایشگاه کتاب خوزستان، نخستین جشنواره تولیدات کالاهای فرهنگی و سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال نیز در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی اهواز فعال هستند.

 

 

 

 

۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۱۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید