اخبار

امام جمعه موقت اهواز:

فرهنگ مطالعه باید از دوران مدرسه ترویج شود

فرهنگ مطالعه باید از دوران مدرسه ترویج شود
امام جمعه موقت اهواز،بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر ارتقاء کیفیت مطالعه را مهم دانست و گفت: فرهنگ مطالعه باید از دوران مدرسه ترویج شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد خوزستان، آیت الله سید ابوالحسن حسن زاده شامگاه دوشنبه (۳۰ دی) در حاشیه بازدید از چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان، اظهار کرد: یکی از مهمترین ابزارهای تبادل و انتقال اندیشه ها، افکار، نظریات و دستاوردهای علمی، کتاب است.

وی با بیان اینکه در طول دوران معاصر، کتاب رقبایی از جمله فضای مجازی پیدا کرده است، افزود: در قرآن، روایات و فرمایشات مقام معظم رهبری همواره بر اهمیت کتاب و کتابخوانی و همچنین وقت گذاشتن برای مطالعه تاکید شده است.

امام جمعه موقت اهواز،بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر ارتقاء کیفیت مطالعه را مهم دانست و ادامه داد: فرهنگ مطالعه باید از دوران مدرسه ترویج شود و با توجه به اینکه دانش آموزان امروز نسبت به گذشته علاقه کمتری به مطالعه و کتابخوانی دارند،نیازمند توجه جدی در این زمینه است.

وی در ادامه تاکید کرد: خلع موجود در زمینه مطالعه را باید با فرهنگ سازی کتابخوانی پر کرد و یکی از راه های آن برگزاری نمایشگاه های کتاب است.

آیت الله حسن زاده با اشاره به استقبال خوب در  روز نخست از نمایشگاه،عنوان کرد: توسعه و افزایش بخش های مختلف نمایشگاه و همچنین تنوع کتاب ها، ویژگی متمایز نمایشگاه کتاب خوزستان است.

وی تصریح کرد: هرچه سرانه مطالعه و فرهنگ کتابخوانی افزایش یابد به ارتقاء و تعالی جامعه ما به همان اندازه کمک می کند.

امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: فرهنگ عمومی جامعه و نهادهای آموزشی می توانند بر ترویج و افزایش سرانه مطالعه موثر باشند.

۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۲:۴۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید