اخبار

سعید بیابانکی:

شعر از دیرباز حافظ زبان و فرهنگ ما بوده است

شعر از دیرباز حافظ زبان و فرهنگ ما بوده است
سعید بیابانکی، شاعر، نویسنده و پژوهشگر برجسته کشورمان در نخستین روز از برگزاری چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان، در بخش جنبی این نمایشگاه میهمان نشست "خاکریز ماه" شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،بیابانکی در این نشست که شامگاه دوشنبه (30 دی ماه) در محل نمایشگاه برگزار شد،به بررسی ادبیات پایداری پرداخت و اظهار کرد: در کشور ما رسانه ملی شعر است و شعر از دیرباز حافظ زبان و فرهنگ ما بوده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از اتفاقاتِ تاریخی فلسفی، دینی و اجتماعی و گنجینه‌های فرهنگی به واسطه‌ی شعر به ما رسیده است، افزود: این روزها نیز که شاهد اتفاقات ناگوار از جمله شهادت سردار سلیمانی و مسافران هواپیمای اوکراینی در کشور هستیم، زبان شعر آرامش دهنده حال ما بوده است.

این شاعر برجسته کشورمان تاکید کرد: شعر و شاعران بدلیل تاثیرگذاری بسیار زیاد در صحنه‌های مختلف اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردارند.

بیابانکی تصریح کرد: شعر به دلیل ماندگاری ذاتی و نبود رسانه‌های امروزی در زمان انقلاب اسلامی، مهمترین رسانه موثر در پیروزی انقلاب و انتقال مفاهیم و ارزش‌های‌ آن به نسل‌های بعدی بوده و هست.

وی در این نشست به خوانش برخی سروده های خود پرداخت و همچنین سروده تازه خود در رثای سردار سلیمانی را نیز خوانش کرد که با استقبال مخاطبان روبرو شد.

سعید بیابانکی یکی از شاعران معاصر حوزه ادبیات پایداری محسوب می شود که سروده های وی مملو از موضوعات پایداری است، او بیش از 11 کتاب چاپ شده دارد.

از جمله کتاب‌های سعید بیابانکی به "رد پایی بر برف"،"نیمی از خورشید"،"نه ترنجی، نه اناری"، "نامه‌های کوفی"،"یلدا" و "هی شعر تر انگیزد" اشاره کرد.

در پایان این نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اهدای لوح یادبود از حضور سعید بیابانکی  تقدیر کرد.

چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان از ۳۰ دی تا پنجم بهمن‌ ۹۸ در دو نوبت صبح و عصر از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۲۲ پذیرای دوستداران کتاب و کتاب‌خوانی است.

۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۲:۲۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید