اخبار

کتاب مایه آرامش روحی انسان است/ضرورت توجه به جهاد فرهنگی

کتاب مایه آرامش روحی انسان است/ضرورت توجه به جهاد فرهنگی
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اهمیت جهاد فرهنگی،گفت: کتاب دشمن جهل و نادانی است و روح آدمی را آرامش می دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، آیت الله محسن حیدری عصر دوشنبه (۳۰ دی) در آیین افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان، اظهار کرد: جهاد فرهنگی نسبت به جهاد نظامی دارای اهمیت بیشتری است.

وی با بیان اینکه سه نمونه جهاد اصغر، اکبر و کبیر وجود دارد، افزود: جهاد نظامی که دارای سر و صدای زیادی است، از جمله  جهادهای اصغر است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: جهاد کبیر، جهادی همه جانبه است که سیاست، اقتصاد و فرهنگ را دربرمی گیرد و برعکس جهاد نظامی سر و صدایی ندارد.

وی همچنین تاکید کرد: جهادهای نظامی، اقتصادی و سیاسی در پرتو جهاد فرهنگی تحقق پیدا می کند.

آیت الله حیدری برپایی نمایشگاه های کتاب را ضروری دانست و عنوان کرد: همه باید در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه تلاش کنند.

وی با تاکید بر ارائه کتاب هایی که سطح دانش علمی،سیاسی و مذهبی افراد را افزایش می دهد،بیان کرد: نمایشگاه کتاب در صورتی که وسیله ای برای روشنگری و هدایت گری جامعه باشد، جهاد فی سبیل الله است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: کتاب می تواند سبب ارتقا سطح دانش افراد جامعه و به دنبال آن رشد و بالندگی کشور شود.

وی با اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری در خصوص مطالعه، بیان کرد: کتاب دشمن جهل و نادانی است و روح آدمی را آرامش می دهد.

۳۰ دی ۱۳۹۸ ۱۹:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید