اخبار

با حضور زعیم حوزه های علمیه خوزستان؛

دومین کنگره بزرگداشت سلمان فارسی در رامهرمز برگزار شد

دومین کنگره بزرگداشت سلمان فارسی در رامهرمز برگزار شد
دومین کنگره بزرگداشت سلمان فارسی شنبه 28 دی ماه با حضور حضرت آیت الله موسوی جزایری زعیم حوزه های علمیه خوزستان،حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل موسوی امام جمعه رامهرمز، محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از روحانیون و طلاب،مسئولین ادارات و نهادها در تالار هنر رامهرمز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، زعیم حوزه های علمیه خوزستان در این مراسم با اشاره به مفاخر شهرستان رامهرمز گفت: یکی از مفاخر و نخبه های استان آیت ا... بهبهانی بود که به خاطر حضور مستمر ایشان و کثرت حضور در رامهرمز،امام و برخی دیگر از علما،به وی آیت ا... میرزا سیدعلی رامهرمزی می گفتند.

آیت ا.. موسوی جزایری افزود: یکی دیگر از این نخبه ها و شخصیت های رامهرمز، سلمان فارسی است که طبق اسناد و روایات مختلف،وی رامهرمزی بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حدیث شریف نبوی "سلمان منا اهل بیت" گفت: پیامبر اکرم (ص) فرمود نگویید سلمان فارسی،بگویید سلمان محمدی.

زعیم حوزه های علمیه خوزستان اضافه کرد: دلایل قطعی در روایات وجود دارد که سلمان فارسی نسبا و سببا رامهرمزی است و پیامبر در مورد سلمان فارسی فرمودند سَلمانُ بَحْرٌ لا یُنْزَفُ، و کَنْزٌ لا یُنْفَد، سَلمانُ مِنّا اَهْلَ البَیْتِ یَمْنَحُ الحِکمَةَ و یُؤتِی الْبُرْهانَ؛ چنان دریای بی‏پایان،چُنان گنجی که پایان‏ ناپذیر است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رامهرمز در این کنگره گفت: نخستین کنگره بزرگداشت سلمان فارسی حدود 10 سال پیش نخستین بار در بخش مقاله در شهرستان رامهرمز برگزار شد و ما امسال به همت دست اندرکاران این کنگره،در سه بخش مقاله،شعر و داستان، پذیرای 300 اثر از هنرمندان سراسر کشور بودیم و پس از بررسی و داوری آثار، امروز با برگزاری این کنگره پذیرای شما هستیم.

عبدالرضا باغ شیرین از تلاش های امام جمعه،نماینده شهرستان،فرماندار،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و ادارات و نهادهای دیگر شهرستان در برگزاری این کنگره قدردانی نمود.

اقبال محمدیان نماینده رامهرمز در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از برگزارکنندگان کنگره و حضور و استقبال مردم از این برنامه،افزود: خوستار استقرار دبیرخانه دائمی کنگره سلمان فارسی در رامهرمز هستیم که انشاءا... با حمایت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این مهم تحقق یابد.

گفتنی است،این کنگره به همت ستاد برگزاری کنگره سلمان فارسی،اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، انجمن مفاخر استان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رامهرمز برگزار شد.

۲۹ دی ۱۳۹۸ ۱۵:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید