اخبار

با موضوع بررسی وضعیت طلاق؛ پنجاه و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی بندرماهشهر برگزار شد

با موضوع بررسی وضعیت طلاق؛ پنجاه و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی بندرماهشهر برگزار شد
پنجاه و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی بندرماهشهر با حضور امام جمعه،فرماندار،سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ماهشهر و سایر اعضاء با موضوع بررسی وضعیت طلاق در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، حجت الاسلام غبیشاوی امام جمعه و رئیس شورا در این جلسه که با موضوع طلاق و هماهنگی برگزاری مراسم ایام فاطمیه (س) تشکیل شد، گفت: زندگی واقعی باید بر اساس اصول اسلامی باشد و برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی باید راهکارهایی ارائه و پیگیری شود که نتیجه بخش باشد.

بیرانوند فرماندار شهرستان و نایب رئیس شورا نیز با توجه به اهمیت موضوع، قول مساعدت و همکاری با کارگروه های اجتماعی را داد و یادآور شد که از سوی شورای راهبردی هزینه ای  برای این کار در نظر گرفته می شود.

سید احمد محفوظیان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرماهشهر و دبیر شورا نیز در این جلسه خواهان همکاری بیشتر ادارات با توجه به مصوبات جلسه شد و افزود: مساعدت در اجرای این مصوبات است که منجر به نتیجه ای اثربخش در سطح شهرستان می شود.

در ادامه سایر اعضاء نیز پیشنهادهای خود را ارائه و توضیحاتی بیان کردند.

در این جلسه مقرر شد، مبلغ 100 میلیون ریال به سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان جهت برگزاری گفتمان های دینی و اعزام مشاور در خصوص بررسی آسیب های اجتماعی در مدارس از محل اعتبارات قرآنی اختصاص یابد.

همچنین برگزاری گفتمان های دینی و آسیب های اجتماعی در مدارس، جلسات مشاوره در پارک های تفریحی شهرستان و استفاده از اساتید خبره در این طرح، برگزاری دوره های آموزشی در ایام فاطمیه (س)، جلسه ی توجیهی و ساماندهی هیات های مذهبی در خصوص ایام فاطمیه و اعلام اسامی مدارس با اولویت اجرا به سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان جهت برگزاری گفتمان در خصوص آسیب های اجتماعی از مصوبات این جلسه بود.

۱۶ دی ۱۳۹۸ ۱۲:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید