اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان:

تلفیق سنت و مدرنیته در طراحی لباس،منجر به ارائه طرحی در شان جامعه می شود

تلفیق سنت و مدرنیته در طراحی لباس،منجر به ارائه طرحی در شان جامعه می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: اگر تلفیق درستی از سنت ها و مدرنیته در طراحی لباس داشته باشیم می توانیم طراحی که در شان زن و مرد جامعه باشد را ارائه دهیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، محمد جوروند روز گذشته 11 دی ماه در نشست کارگروه ساماندهی مد و لباس خوزستان در سالن اجتماعات این اداره کل،گفت: یکی از عوامل ایجاد تشتت فکری در جامعه نبود الگویی مناسب برپایه تفکر و اندیشه است.

وی افزود: گاهی اوقات مدها و لباس هایی را می بینیم که با فرهنگ دینی و عرفی ما همخوان نیستند و ما نتوانستیم و قادر نبودیم و گاهی نخواستیم الگوی درست و متناسبی ارائه دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به تاریخ کهن ایران در حوزه مد و لباس ادامه داد: تاریخ بلندی در فرهنگ مد و لباس داریم که نیاز است گاهی در این زمینه نگاهی به گذشته داشته باشیم و من یقین دارم اگر تلفیق درستی از سنت ها و مدرنیته در طراحی لباس داشته باشیم می توانیم طراحی که در شان زن و مرد جامعه باشد را ارائه دهیم.

جوروند با اشاره به ضرورت ساماندهی موسسات مد و لباس اظهار کرد: موسساتی که در حوزه مد و لباس مجوز دارند را در زمینه دریافت تسهیلاتی از جمله وام و بیمه حمایت می کنیم و موسساتی که مجوز ندارند باید مجوز بگیرند و ساماندهی شوند.

وی گفت: سال گذشته قریب به 3 میلیارد تومان وام خود اشتغالی پرداخت کردیم که 4 مورد آن به موسسات مد و لباس بود.

۱۲ دی ۱۳۹۸ ۱۶:۴۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید