اخبار

حجت الاسلام و المسلمین همت پور؛

در رویداد فهما کانون های مساجد میتوانند الگو باشند و الگو پذیری کنند

در رویداد فهما کانون های مساجد میتوانند الگو باشند و الگو پذیری کنند
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خوزستان: در رویداد فهما کانون های مساجد میتوانند الگو باشند و الگو پذیری کنند و ایده ها و خلاقیت های خود را به اشتراک بگذارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی همت پور مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خوزستان، 4 دی ماه در نشست آموزشی ستاد فهما شهرستان اهواز اظهار کرد: در مساجد اهواز از دیرباز انسان های وارسته و روحانیون اهل علم و فضل کار فرهنگی انجام می دادند و در کشور نمونه بودند که نمونه های آن طرح اسوه و حلقه های صالحین بوده است. 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خوزستان، با اشاره به رویداد ملی فهما (فرهنگی هنری مساجد ایران) افزود: فهما رویدادی نوپا است که امسال آغاز شده و تا سال 1414 پابرجا خواهد بود و هدف از آن ارتباط کانون ها و ارائه طرح ها و ایده های نو است.

وی تصریح کرد: با تصویب اساسنامه کانون های مساجد این مراکز دارای هویت شدند و می توانند با ادارات و مؤسسات دیگر تفاهم نامه منعقد و به عنوان شخصیت حقوقی مستقل فعالیت های فرهنگی خوبی انجام دهند.

حجت الاسلام و المسلمین همت پور از تشکیل شورای هماهنگی سیاستگذاری کانون های مساجد خبر داد و اضافه کرد: این شورا در تهران با حضور سه وزیر و تعدادی از شخصیت های فرهیخته برگزار می شود و در استان ها نیز امام جمعه اهواز و نماینده محترم ولی فقیه رئیس شورا، استاندار نائب رئیس، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی دبیر و سایر اعضای آن فرمانده سپاه، مدیران کل تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه، نماینده حوزه های علمیه و مدیر ستاد کانون های مساجد هستند. 

وی با بیان اینکه احکام اعضای این شورا در خوزستان از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر و اعطا شده عنوان کرد: جلسات این شورا باید هر سه ماه یک بار برگزار و گزارش آن برای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شود.

۷ دی ۱۳۹۸ ۱۶:۰۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید