اخبار

همایش فضای مجازی در بهبهان برگزار شد

همایش فضای مجازی در بهبهان برگزار شد
همایش فضای مجازی در سه نوبت صبح، ظهر و عصر با حضور هنرمندان و علاقه مندان ، در تالار آفاق بهبهان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ، مهدی شجاعی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهبهان گفت: در راستای ارتقای سطح سواد رسانه ای دانش آموزان ، جوانان و والدین ، همایش فضای مجازی در سه نوبت صبح ، ظهر و عصر با حضور کارشناس مطرح کشوری در حوزه رسانه « روح الله مومن نسب »  سه شنبه 26 آذرماه در مجتمع فرهنگی و هنری آفاق برگزار گردید .

شجاعی افزود: در نوبت صبح این همایش که ویژه طلاب و دانش آموزان تحت عنوان « فضای مجازی و ارتقای سواد رسانه ای » برگزار گردید ، مومن نسب به مسائل و خطرات پیش روی قشر جوان در دنیایی که بیشتر از آنکه مجازی باشد واقعی و حقیقی است اشاره کرد و آنان را در مورد مسائل پشت پرده و پنهان سازمان های اطلاعاتی آمریکا و شرکت های بزرگ نرم افزاری آگاه نمود .

وی اضافه کرد: بخش دوم همایش با عنوان « فضای مجازی و فعالین تربیتی » ویژه معلمان و مربیان پرورشی و همچنین کارمندان سپاه و بسیجیان برگزار شد تا علاوه بر مسائل گفته شده در نوبت صبح ، کارشناس برنامه با مثال های ملموس و قابل درکی که هر روزه بواسطه استفاده از گوشی های هوشمند با آنها درگیر هستند ، از چگونگی دسترسی اطلاعات توسط سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی پرده برداری کرد .

شجاعی بیان داشت: فضای مجازی و خانواده آسمانی، عنوان پایانی این همایش بود که ویژه والدین دانش آموزان در نوبت عصر برگزار شد و بیشتر به چگونگی دسترسی فرزندان به فضای مجازی و روش های صحیح تربیتی والدین برای وارد شدن کودکان و نوجوانان برای وارد شدن به دنیای بزرگ و مبهم مجازی پرداخته شد .

گفتنی است در طول برگزاری همایش ، کلیپ هایی از سخنان رهبری در خصوص فضای مجازی پخش شد و در پایان برنامه نیز با برگزاری جلسه پرسش و پاسخ در هر نوبت ، به مشکلات و سوالات پیش آمده توسط شرکت کنندگان جلسه توسط کارشناس همایش پاسخ داده شد .

لازم به ذکر است همایش فضای مجازی به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان و همکاری سازمان تبلیغات اسلامی ، آموزش و پرورش ، ناحیه مقاومت سپاه و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی شهرستان بهبهان برگزار شده است .

۲۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۲:۳۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید