اخبار

ریاست ستاد اقامه نماز کشور:

اگر دست ما به قرآن باشد، هیچ گاه گول نمی خوریم و پشیمان هم نمی شویم

اگر دست ما به قرآن باشد، هیچ گاه گول نمی خوریم و پشیمان هم نمی شویم
ریاست ستاد اقامه نماز کشور در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی قرآنی مدهامتان، ویژه روستائیان و عشایر کشور گفت: اگر دست ما به قرآن باشد، هیچ گاه گول نمی خوریم و پشیمان هم نمی شویم.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی قرآنی"مدهامتان" ویژه روستائیان و عشایر کشور 23 آذرماه 98 با حضور حضرت حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی ریاست ستاد اقامه نماز کشور، حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی ریاست ستاد عالی هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، حضرت آیت الله محسن حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، عباس پاپی زاده نماینده مردم شریف دزفول درمجلس شورای اسلامی، محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی قاضی دزفولی امام جمعه شهرستان دزفول، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی همت پور مسئول ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خوزستان و جمعی از قاریان، حافظان و خادمان قرآن کریم از سراسر کشور و اهالی شهید پرور شهر منتظران در شهرستان دزفول، مسجد جامع شهر منتظران برگزار شد.

حضرت حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی ریاست ستاد اقامه نماز کشور نیز در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره قرآنی مدهامتان ویژه روستائیان و عشایر کشور اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم کار فرهنگی انجام دهیم نیازی به برگزاری این همه جشنواره و مراسم و هزینه زیاد نیست بلکه همین که بتوانیم قرآن را با زبان ساده به مخاطب انتقال دهیم هم قصه است، هم تاریخ و هم تفسیر و همین امر اثرگذاری بالایی دارد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود: اینکه می گویند امام زمان (عج) 313 سرباز دارد به این معنی است که کارها با 313 مدیر پیش می رود و نیاز به این همه مدیر و سمت در ادارات و در پست های مختلف وجود ندارد.

وی در خصوص مصادیق «عباد الصالحین» که در نماز به آنان سلام می ‌فرستیم اشاره کرد و ادامه داد: این سؤال وجود دارد که وقتی در نماز سلام می فرستیم، عباد الصالحین در شرایط امروز جامعه مصداق چه کسانی و چه چیزهایی است.

مفسر قرآن کریم تصریح کرد: اولین سلام به یاران حضرت مهدی (عج) است چرا که در قرآن آمده بندگان صالح حکومت آخر تاریخ را خواهند داشت؛ دوم هر پدر زنی که به داماد سخت نگیرد خداوند وی را از صالحان برشمرده است.

وی با اشاره به اینکه سومین سلام به کسانی است که دشمن را عصبانی و غضبناک کنند اذعان داشت: موشک ها، پهبادها و هر نوع اختراعی که توسط جوانان ساخته می شود، ورزشکاری که با اسرائیلی ها مسابقه نمی دهد و هر حرکتی که موجب خشم و عصبانیت دشمن شود، این افراد از صالحان هستند.

حجت الاسلام قرائتی با بیان اینکه عمل صالح آن چیزی است که با انجام آن کفار از کارها و حرکات شما غیض کنند و عصبانی شود ابراز کرد: هر حرکتی که خنثی شد و دشمن عصبانی شود عمل صالح برای شما نوشته می شود اما امتی که تاجرش رباخوار و عوامش ترسو باشد و دانشمندش قانون را عوض کند مورد غضب خدا قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه وقتی قرآن را زنده کنیم همه چیز داریم و نیازی به رادیو، تلویزیون، تبلیغات، جشنواره نیست خاطر نشان کرد: اگر دست ما به قرآن باشد هیچ گاه گول نمی خوریم و پشیمان هم نمی شویم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور خطاب به مسئولان فرهنگی و دست اندرکاران این جشنواره عنوان کرد: مسیر کار خود را طوری قرار دهید که مخاطبان شما جوانان باشند، باید سراغ نسل نو و جدید بروید و آنها را دریابید و نتیجه و خروجی کار شما تاثیرگذاری بر نسل نو باشد.

۲۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۶:۳۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید