اخبار

ریاست ستاد عالی هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور:

تنها راه تربیت و اصلاح جامعه ، تمسک به قرآن و اهل بیت (ع) است

تنها راه تربیت و اصلاح جامعه ، تمسک به قرآن و اهل بیت (ع) است
ریاست ستاد عالی هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور در آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی قرآنی مدهامتان گفت: تنها راه تربیت و اصلاح جامعه ، تمسک به قرآن و اهل بیت (ع) است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی قرآنی"مدهامتان" ویژه روستائیان و عشایر کشور 23 آذرماه 98 با حضور حضرت حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی ریاست ستاد اقامه نماز کشور، حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی ریاست ستاد عالی هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، حضرت آیت الله محسن حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، عباس پاپی زاده نماینده مردم شریف دزفول درمجلس شورای اسلامی، محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی قاضی دزفولی امام جمعه شهرستان دزفول، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی همت پور مسئول ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خوزستان و جمعی از قاریان، حافظان و خادمان قرآن کریم از سراسر کشور و اهالی شهید پرور شهر منتظران در شهرستان دزفول، مسجد جامع شهر منتظران برگزار شد .

حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی ریاست ستاد عالی هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور در این مراسم اظهار کرد: جشنواره قرآنی مدهامتان ۱۲ دوره است که برای تمام آحاد برگزار شده اما برای روستائیان و عشایر این نخستین بار است که اجرا می شود.      

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با بیان اینکه ما تلاش کردیم عرصه ها متنوع تر شوند و شرایط سنی را کاهش دهیم چرا که توجه ویژه ما به کودکان و نوجوانان است اضافه کرد: این جشنواره ها کمک بسیاری به ترویج فرهنگ قرآنی می کند.  

وی افزود: اگر جامعه ما بخواهد در حوزه بیانیه گام دوم انقلاب قدم بردارد که بحث های خودسازی و تمدن سازی در آن وجود دارد، قطعا ما نیازمندیم که اول خود را تربیت کنیم و این تربیت تنها با کمک قرآن صورت می گیرد و ما اگر می خواهیم خود و جامعه را تربیت کنیم تنها راه آن تمسک به قرآن و اهل بیت (ع) است.

حجت الاسلام ارزانی خاطر نشان کرد: این جشنواره ها کمک می کند تا این فضا در جامعه ایجاد شود و ما را در ابتدا به سمت خودسازی و جامعه پردازی و در نهایت به سمت تمدن نوین اسلامی حرکت دهد.

وی ابراز کرد: بحث های نقاشی، رنگ آمیزی و قصه گویی در دوره های کشوری مدهامتان وجود نداشته اند اما امسال این را در عرصه روستا و عشایر اضافه کردیم که این ها کمک می کند تا بتوانیم برای جذب بیشتر کودک و نوجوان از اوایل کودکی اقدام کنیم و برای افزایش جذب کودکان و نوجوانان در مساجد کمک می کند.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور، پایتخت فهما را یک رویداد بزرگ ملی برشمرد و تصریح کرد: این رویداد به صورت سالیانه برگزار می شود و ما تلاش کرده ایم که این پایتخت با نام حضرت زهرای مرضیه (س) قرین شود و از این جهت در سراسر کشور یک رقابت زیبایی رخ داده است.

وی با اشاره به اینکه کانون های مساجد در عرصه های ۱۸ گانه در تلاش هستند فعالیت های خود را ثبت و اگر فعالیتی در این عرصه ها نداشتند، آن را خلق و ایجاد کنند اذعان داشت: قرآن و عترت، سرود، نمایش، فیلم و فعالیت های دهه فجر و دهه کرامت و ... از جمله حوزه های این عرصه برشمرد.

حجت الاسلام ارزانی پایتخت فهما را فضای بسیار خوبی دانست و یاد آور شد: ما می توانیم در این فضا درست برنامه ریزی کنیم، فضای موجود را شناسایی کنیم و ایده های ناب را مبادله و اشتراک گذاری کنیم. 

وی بیان کرد: با استفاده از فهما هر کانونی می تواند از وضع خود مطلع شود و این فقط مقایسه با خود نیست بلکه مقایسه با دیگر کانون های شهری، استانی و کشوری است و این پله ای برای ارتقا و فرصتی ارزشمند برای استفاده از ایده ها است.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور تاکید کرد: در این راستا ما کیفیت ها را تبدیل به کمیت کرده ایم و تا سقف ۲۰ هزار امتیاز در سامانه تعریف کرده ایم که در شب ولادت حضرت زهرا (س) نفرات برتر کشور را اعلام خواهیم کرد. 

وی گفت: فهما یک فضای جدیدی برای این است که تلاش مضاعفی در مساجد صورت بگیرد و این تلاش ها ثبت شوند و ما باید یاد بگیریم اقدامات و فعالیت های خود را ثبت کنیم و اینکه کار برای رضای خدا است هیچگونه منافاتی با ثبت کردن آن ندارد چرا که ثبت آن به برنامه ریزی دقیق تر کمک می کند.

حجت الاسلام ارزانی اظهار داشت: تاکنون بیش از ۱۳ هزار کانون در سامانه حضور فعال داشته اند و انتظار می رود در این روزهای باقی مانده بقیه کانون ها نیز وارد این جرگه شوند.

۲۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۵۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید