اخبار

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری:

انس و تلاوت قرآن مقدمه است، اصل آن عمل به تعالیم قرآن است

انس و تلاوت قرآن مقدمه است، اصل آن عمل به تعالیم قرآن است
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی قرآنی مدهامتان گفت: انس و تلاوت قرآن مقدمه است، اصل آن عمل به تعالیم قرآن است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی قرآنی"مدهامتان" ویژه روستائیان و عشایر کشور 23 آذرماه 98 با حضور حضرت حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی ریاست ستاد اقامه نماز کشور، حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی ریاست ستاد عالی هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، حضرت آیت الله محسن حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، عباس پاپی زاده نماینده مردم شریف دزفول درمجلس شورای اسلامی، محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی قاضی دزفولی امام جمعه شهرستان دزفول، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی همت پور مسئول ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خوزستان و جمعی از قاریان، حافظان و خادمان قرآن کریم از سراسر کشور و اهالی شهید پرور شهر منتظران در شهرستان دزفول، مسجد جامع شهر منتظران برگزار شد. 

 در این مراسم ، حضرت آیت الله محسن حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، بر لزوم انس با قرآن تاکید کرد و گفت: انس و تلاوت قرآن مقدمه است و اصل آن عمل به تعالیم قرآن است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ترویج فرهنگ قرآن در جامعه را امری ضروری دانست و تصریح کرد: درجات بهشت بی نهایت هستند و بر اساس آیات قرآنی تنظیم می شوند؛ در قیامت نیز قاریان به اندازه قرآن خواندن جایگاه و درجه کسب می کنند

آیت الله حیدری بر لزوم تدبر در قرآن تاکید کرد و اذعان داشت: تمام مردم ایران باید با قرآن انس داشته باشند و بحث حرکت فرهنگ قرآنی باید جدی گرفته شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر افزایش فعالیت های قرآنی تصریح کرد: این جشنواره و فعالیت ها می تواند بستر مناسبی برای ترویج فرهنگ قرآنی، قرائت و تدبر صحیح در قرآن و عمل به قرآن فراهم کند.

وی اذعان داشت: کانون های مساجد باید با روح اخلاص، سادگی و در عین حال پرکاری زمینه ای را برای ارتباط جوانان و نوجوانان به مساجد و قرآن ایجاد کنند تا سنگری برای حفظ و سیانت جوانان در مقابل جنگ های نرم دشمن باشد.

وی افزود: سه دیدگاه در زمینه فهم قرآن وجود دارد، یک دیدگاه افراطی که می‌ گوید هیچ آیه‌ ای از آیات قرآن را بدون روایت نمی‌ توان فهمید، یک دیدگاه تفریطی نیز وجود دارد که طبق آن می‌ توان تمام آیات قرآن را بدون مراجعه به روایات متوجه شد و دیدگاه سوم این است که برخی آیات بدون مراجعه به روایات امکان فهم ندارند و نیاز به متخصص و مفسر دارند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، به بیان روایاتی در رابطه با اهمیت و جایگاه قرآن پرداخت و اضافه کرد: بدون فهم قرآن، تدبر در آن معنا ندارد؛ تدبر به معنی تفکر و برداشت درست پیام از قرآن است.

۲۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۱۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید