اخبار

جشن دورهمی به مناسبت روز جهانی معلولین در شوش برگزار شد

جشن دورهمی به مناسبت روز جهانی معلولین در شوش برگزار شد
به همت انجمن توانجویان امید وابسته به اداره بهزیستی شهرستان شوش و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش به مناسبت روز جهانی معلولین مراسم جشن دورهمی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، به همت انجمن توانجویان امید وابسته به اداره بهزیستی شهرستان شوش و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش به مناسبت روز جهانی معلولین مراسم جشن دورهمی با حضور رامین کیانی رئیس اداره بهزیستی شهرستان شوش، رضا ذاکری سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش، اعضای شورای اسلامی شهر شوش و جمعی از مسئولین محلی و همچنین جامعه معلولین و اقشار مختلف مردم این شهرستان 18 آذرماه در محل سالن شهید یلالی تالار نیایش برگزار شد.

در ابتدای این مراسم رئیس اداره بهزیستی شهرستان شوش ضمن اشاره به آمار معلولین جسمی- حرکتی و نیز ذهنی این شهرستان و بیان مشکلات و محدودیت ها و البته پتانسیل و استعدادهای این افراد ، مساعدت و همیاری تمام نهادها و دستگاههای اجرایی این شهرستان را جهت برطرف نمودن مشکلات و دغدغه های افراد معلول را به طرق مختلف خواستار شد.

 رامین کیانی اظهار داشت: در شهرستان شوش افراد معلولی وجود دارد که علی رغم مشکلات و معذورات جسمی و حرکتی از استعدادهای ناب هنری برخوردار هستند و در این زمینه فعالیت های چشمگیری دارند که حتی افراد سالم از انجام این رشته ها و  مقوله های هنری عاجز هستند.لذا از دستگاههای زیربط انتظار می رود که در جهت رشد و شکوفایی این توانایی و ظرفیت هنری افراد معلول ما را  همگام و یاری رسان باشند.

از  دیگر برنامه های این جشن دورهمی می توان به « اهدا دو دستگاه ویلچر به دو نوجوان معلول ، اجرای موسیقی پاپ ، اجرای خوانندگی به زبان عربی ، اجرای نمایش طنز توسط گروه  نمایش جنت الحسین(ع) ـ اجرای حرکات ورزشی ، اجرای سرود توسط گروه ناشنوایان آوای بی صدا ، برگزاری مسابقه و همچنین تقدیر و  تجلیل از هنرمندان، عوامل اجرایی  و حامیان این برنامه اشاره کرد .

لازم به ذکر است که همزمان و در کنار برگزاری این برنامه، غرفه های عرضه و فروش صنایع دستی که غالباً توسط معلولین هنرمند شهرستان شوش ساخته شده بود، نیز در قالب برنامه های جنبی این جشن دورهمی در محل لاوی تالار نیایش جهت استقبال علاقمندان برپا شده بود.   

۲۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید