اخبار

مراسم نکوداشت روز خبرنگار در شهرستان مسجد سلیمان برگزار شد

مراسم نکوداشت روز خبرنگار در شهرستان مسجد سلیمان برگزار شد
مراسم نکوداشت روز خبرنگار با حضور سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان ، امام جمعه و سایر مدیران شهرستان و جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه در سالن نفت شهرستان مسجد سلیمان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ، مراسم نکوداشت روز خبرنگار با حضور حجت الاسلام حیدر حجتی نیا ،سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان ،حجت الاسلام صادق امینی ،امام جمعه و سایر مدیران شهرستان و جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه 21 مرداد ماه در سالن نفت شهرستان مسجد سلیمان برگزار شد.

 در ابتدای این مراسم حمید حیدری سورشجانی ،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مسجدسلیمان ضمن تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه اظهار داشت: جا دارد از مدیران ادارات، فرماندار پرتلاش و ستاد برگزاری این آیین بر حسب وظیفه تشکر و قدردانی نمایم چرا که به صورت تیمی و گروهی جهت برگزاری هر چه بهتر این آیین زحمات زیادی کشیده اند.

وی افزود : امروز باید افتخار کنیم که خبرنگاران حرفه ای با تاثیرگذاری بسیار بالا در شهرستان در حال فعالیت هستند که این اثرگذاری پس از وقوع زلزله اخیر کاملا هویدا بوده است و این موضوع مهم وظیفه ما را سنگین تر میکند.

حیدری ادامه داد: در سال گذشته توانستیم ۱۷ نفر از دوستان خبرنگاران را بیمه نماییم . ضمن اینکه به چند نفر دیگر تسهیلات مشاغل خانگی ارائه شد، همچنین مجوز میدان خبرنگار اخذ شد که به زودی آیین نصب آن برگزار خواهد شد که در این خصوص از شهردار محترم و اعضا شورای شهر تشکر میکنم.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی خبرنگاران مبحث اشتغال میباشد خاطرنشان کرد : ضمن اینکه از مدیران عزیز شهرستان خواستار جذب خبرنگاران در واحدهای روابط عمومی سازمان های متبوع خود هستیم از مسئولینی که توانستند چند نفر از دوستان خبرنگار را در ارگانهای خود جذب نمایند کمال تشکر و قدردانی را می نمایم.

حجت الاسلام و المسلمین صادق امینی، امام جمعه مسجدسلیمان نیز اظهار داشت: اوضاع عملکرد خبرنگاران به فضل خدا بهتر از گذشته شده است و خوب ودقیق و با شجاعت می نویسند ضمن اینکه از مشکلات این عزیزان آگاه و باخبر هستم.

وی ادامه داد : به طور جدی میشود گفت بخش عظیمی از نگاه ملی واستانی که معطوف به شهر ما شد حاصل زحمت طاقت فرسای اصحاب رسانه بود.

حجت الاسلام والمسلمین حیدر حجتی نیا ، سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان نیز در این مراسم، ضمن تبریک روز خبرنگار و عید قربان گفت : خبرنگاری حرفه بسیار مهم و خطیری میباشد چرا که یک خبر و یک تیتر ممکن است به اندازه سالها سخنرانی تاثیرگذار باشد و یک جامعه را متحول کند همچنین برخی مواقع خبرنگار های عزیز ما همانند شهید صارمی عزیز که شهادت این عزیز توسط گروه تروریستی طالبان به همراه هشت نفر از عزیزان دیگر به وقوع پیوست در معرض خطر قرار خواهند گرفت.

وی افزود : خبر هم می‌تواند آثار مثبتی را در جامعه داشته باشد و هم می تواند آثار مخربی را ایجاد نماید خبر می بایست دارای ظرافت، دقت و از یک وسواس خاص برخوردار باشد یعنی اگر به جهت رفع تکلیف خبر کار شود، آثار بسیار سوئی را در جامعه به دنبال دارد.

سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان ادامه داد : اصحاب رسانه عزیز در زلزله اخیر واقعاً سنگ تمام گذاشتند چرا که توانستند صدای مظلومانه مردم مسجدسلیمان را به استان و کشور برسانند و ماحصل آن اخذ اعتبارات قابل توجه اخیر جهت جبران و مرمت واحدهای آسیب دیده ناشی از زلزله در مسجدسلیمان میباشد.

وی تصریح کرد : با توجه به جذب اعتبارات جهت جبران خسارتهای ناشی از زلزله مقرر شد در پنج سال آینده ۱۳ هزار واحد مسکونی در مسجدسلیمان ساخته شود که در مرحله اولیه قرار است ۱۴۰۰ واحد احداث شود بر همین اساس در ماههای آینده شاهد اشتغال بسیاری از جوانان در سطح شهرستان خواهیم بود.

در پایان این مراسم از فعالان حوزه خبر و رسانه تقدیر بعمل آمد. 

۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۱۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید