اخبار

آیین نکوداشت استاد محمود زال پور در دزفول برگزار شد

آیین نکوداشت استاد محمود زال پور در دزفول برگزار شد
آیین نکوداشت استاد محمود زال پور استاد خوشنویسی و موسیقی دزفول، با حضور مدیر بخش فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو ایران دوستداران فرهنگ و هنر در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ، آیین نکوداشت استاد محمود زال پور استاد خوشنویسی و موسیقی دزفول 23 مرداد ماه با حضور مدیر بخش فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو ایران دوستداران فرهنگ و هنر در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول برگزار شد.

مدیر بخش فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو در ایران در این آیین گفت: استاد زال پور انسانی زیبانگر و زیبابین است که تمام وجودش با کتابخوانی آمیخته شده است.

عبدالمهدی مستکین بر ضرورت حفظ گویش دزفولی تاکید کرد و گفت: امروزه شهرهایی که بافت تاریخی دارند می درخشند، طبق اعلام سازمان یونسکو تا ۲۰سال آینده تنها حوزه ای که از هجوم افسارگسیخته دنیای تکنولوژی دست نخورده باقی می ماند حوزه گردشگری فرهنگی و بافت تاریخی است.

مدیر بخش فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو در ایران بر ضرورت حفظ بافت قدیم تاکید کرد و افزود: یعقوب لیث صفاری در جهان شهره است و اتفاقاتی که می افتد زیبنده شهر دزفول نیست.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول نیز گفت: تجلیل از استاد زال پور تجلیل ازهمه خوبیها ومهربانی هاست استاد زال پور فردی است که بدون هیچ چشمداشتی در شهرستان دزفول حضور فعال دارد.

نادر سعادتی فرد ضمن تقدیر  از دست اندرکاران اجرای این برنامه  افزود: استاد محمود زال پور چهره ماندگار عرصه خوشنویسی، نقاشی و موسیقی است.

وی از انجمن های دوستی ایران و هند، اداره تبلیغات اسلامی ، مرکز حفظ واشاعه موسیقی آیینی و مقامی دزفول جهت همکاری برای برگزاری این آیین تقدیر کرد.

وی افزود: تجلیل از علما و مفاخر برجسته همچون مرحوم آیت اله سیدمجدالدین قاضی دزفولی (ره) اولین امام جمعه دزفول ،استاد حبیب نقاش و غلامعلی مکتبی نیز از برنامه های آتی دبیرخانه شورای مفاخر این شهرستان است که با هماهنگی دبیرخانه شورای مفاخر استان در دستور کار این دبیرخانه قرار گرفته است.

۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۴۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید