اخبار

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول برگزار شد

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول برگزار شد
جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با حضور امام جمعه ، فرماندار و اعضای شورا در محل دفتر امام جمعه شهرستان دزفول برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ، جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول 20 مرداد ماه با حضور حجت الاسلام سید محمد علی قاضی دزفولی امام جمعه ، و اعضای شورا در محل دفتر امام جمعه شهرستان دزفول برگزار شد .

حجت الاسلام سید محمد علی قاضی دزفولی امام جمعه دزفول، ضمن تبریک دهه ولایت و امامت گفت: اطعام به نام امیرالمومنین (ع) در روز عید غدیر سفارش شده که لازم است همه دستگاه های دولتی و غیردولتی با کمک های مردمی در این طرح شرکت کنند.
وی عرفه را روز بندگی، نیایش و استجابت دعا دانست و گفت: برای برگزاری برنامه های فرهنگی غدیر در رادیو دزفول، برنامه ها مسنجم تر و خلاقانه تر رسانه ای شوند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول افزود: بیشترین خدمات و کمک ها باید به سمت مناطق روستایی و دورافتاده سوق داده شوند و افراد بی بضاعت بیشترین بهره را از برکات غدیر داشته باشند.
وی اظهار داشت: با همکاری حوزه علمیه،  فضایی در پارک ها و مکان های تفریحی برای پاسخگویی به مسایل شرعی در نظر گرفته شود و جشن غدیر در یکی از بوستان ای ساحلی برگزار شود.
دبیر ستاد غدیر شهرستان دزفول نیز در این جلسه با بیان روزشمار دهه ولایت و امامت افزود: دیدار با خانواده شهدای سادات از جمله برنامه های درنظر گرفته شده در این دهه است
حجت الاسلام سیداسماعیل علوی ، بر ضرورت فرهنگ سازی غدیر تاکید کرد و گفت: پارسال اطعام ۴۴ هزار نفر در روز غدیر مدنظر بود که ۵۰ هزار نفر اطعام شدند؛  امسال نیز افزون بر ۱۰ هزار نفر توسط اوقاف می شوند.
وی افزود: پارسال با همکاری آموزش و پرورش و اصناف، ۱۱۴ نانوایی در سطح شهرستان دزفول یک وعده نان رایگان به نام امیرالمومنین (ع) توزیع کردند و یک تن گوشت قربانی بین خانواده های نیازمند توزیع شد.
حجت الاسلام مصطفی محجوب مدیر هیات روضه الزهرا ی دزفول نیز در این نشست با اشاره به توزیع سه روز نان صلواتی در عید غدیر سال گذشته، اظهار داشت: پارسال اطعام ۱۴ هزار نفر مدنظر بود که با استقبال مردم و نیکوکاران به ۱۷ هزار نفر رسید و امسال نیز تلاش می شود یک هفته نان صلواتی توزیع شود.
وی افزود: طبخ غذای عید غدیر همزمان با شب عید مقابل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول آغاز و صبح توزیع می شوند که از مردم و خیرین تقاضا می شود کمک ها و اقلام مورد نیاز را به این ستاد تحویل دهند
وی برپایی ایستگاه صلواتی به مدت یک هفته، پرده خوانی، ویزیت رایگان با حضور پزشکان متخصص، برگزاری جشن غدیر ویژه بانوان و آقایان و ویژه برنامه های کودک و نوجوانان را از جمله برنامه های دهه ولایت و امامت در دزفول عنوان کرد.
حجت الاسلام رحیم سعدیان فر مسوول شورای زکات دزفول نیز گفت: طرح اهدای ۱۲ جهیزیه و ۲۸  کمک هزینه جهیزیه از طرف ستاد زکات شهرستان دزفول آغاز و برای هر ۱۲ جهیزیه ۱۲۰ میلیون ریال هزینه شده است.
وی با بیان اینکه اقلام ضروری زندگی چون قالی، اجاق گاز، اتو، ماشین لباسشویی، پشتی و پتو خریداری شده است،  افزود: اقلام موردنظر با کمک خیرین دزفول و با کمترین هزینه خریداری شده اند که در روز عید غدیر به دختران ایتام تحت پوشش کمیته امداد تحویل داده می شوند.
حجت الاسلام سعدیان فر اظهار داشت: یک میلیارد ریال نیز برای کمک هزینه جهیزیه بین ۲۸ نفر دیگر توزیع می شود.
وی همچنین از توزیع ۷۰۰ بسته مواد غذایی بین نیازمندان خبر داد و گفت: تحویل گوشت قربانی از ۲ روز پیش آغاز شده و تا عید غدیر ادامه دارد که تاکنون ۲۵ گوسفند قربانی شده است.
غبارروبی مزار امامزادگان، توزیع بسته های فرهنگی، برگزاری آئین روز عرفه در آستان سبزقبا(ع) و تجلیل از مداحان غدیر از دیگر برنامه های درنظر گرفته شده در دزفول همزمان با دهه ولایت و امامت خواهد بود.
 

۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۲۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید