اخبار

از خبرنگاران بهبهان در شورای اداری این شهرستان تجلیل شد

از خبرنگاران بهبهان در شورای اداری این شهرستان تجلیل شد
به منظور بزرگداشت روز خبرنگار و تجلیل از مقام صاحبان قلم و با حضور فرماندار و جمعی از خبرنگاران این شهرستان طی مراسمی در مجتمع فرهنگی و هنری آفاق از خبرنگاران تجلیل شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ، جلسه شورای اداری بهبهان به منظور بزرگداشت روز خبرنگار و تجلیل از مقام صاحبان قلم این شهرستان ۲۰ مرداد ماه با حضور محمد حری ، فرماندار بهبهان و مدیران دستگاههای اجرایی و جمعی از فعالان عرصه خبر در مجتمع فرهنگی و هنری آفاق برگزار شد .

محمد حری ، فرماندار شهرستان بهبهان در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت عید قربان و آغاز دهه ولایت و امامت و تبریک روز خبرنگار به تمامی خبرنگاران مطبوعات و خبرنگاران فعال در فضای مجازی گفت : خبرنگاران و مطبوعات رکن چهارم دموکراسی هستند که نقش اساسی در اطلاع رسانی دارند و این اطلاع رسانی منجر به شفافیت می شود و این شفافیت منجر به جلوگیری از فساد خواهد شد .

حری ضمن بیان لزوم حمایت همه جانبه از خبرنگاران افزود : خبرنگاران به  مانند نورافکن هایی هستند  که وقتی روشن می شوند زوایای آلودگی هایی که از چشمان عادی دور می مانند آنها را نمایان می کنند .

محمد حری ضمن انتقاد شدید از برخی اتفاقات رخ داده از جمله شکایت از خبرنگاران افزود : حتی یک مورد شکایت از خبرنگار یا باشگاه خبری را نیز زیاد می دانم و در دولتی که من نماینده عالی در آن شهرستان هستم مشی مدعی گری و شکایت نسبت به خبرنگاران هیچ جایگاهی ندارد و حتما در مورد شکایت وارده به خبرنگاران را پیگیری خواهم کرد .

رئیس شورای اداری شهرستان بهبهان ، همچنین انتقادها را کلید پیشرفت و سازندگی دانست و در پایان از همه مدیران و مسئولین خواست که به رقابت و دشمنی با اصحاب رسانه نپردازند و با سعه صدر پذیرای نقد در جهت ارتقای سطح کیفی سازمان خود باشند .

 مهدی شجاعی ، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان نیز ضمن خیرمقدم به مدیران ، مسئولین ، روابط عمومی ادارات و سازمان ها و خبرنگاران و همچنین تبریک به مناسبت عید غدیر ، عید ولایت و امامت به ساماندهی خبرنگاران از طریق ثبت اطلاعات در پایگاه های اینترنتی اشاره نمود و گفت:این برنامه از حدود ۴۰ روز پیش آغاز شده و همچنان ادامه دارد و تاکنون بیش از ۳۰ نفر اطلاعات خود را ثبت نموده اند و این اتفاق فاز اول کار بوده و در فازهای بعدی تولید محتوا توسط خبرنگاران باید مورد توجه قرار گیرد.

 شجاعی در پایان از مدیران و مسئولین ادارات درخواست نمود از فضای مجازی و اصحاب رسانه به عنوان ظرفیت ارزشمندی که می تواند چالش ها و مشکلات مجموعه را شناسایی کند استفاده نمایند و روابط عمومی های مجموعه های خود را فعال نموده و با مطبوعات و اصحاب رسانه همکاری نمایند .

 در ادامه حجت الاسلام طواف امام جمعه موقت بهبهان نیز ضمن تبریک روز عرفه و همچنین آغاز هفته ولایت گزیده هایی از سخنان مقام معظم رهبری را قرائت نمود و به تفسیر و تشریح آن پرداخت و در ادامه از خبرنگاران خواست تا نسبت به انعکاس خطبه های نماز جمعه در جامعه اهتمام ورزند .

وی افزود : با توجه به سخنان رهبری نباید مردم را از مسئولین ناامید کرد و نباید با شایعه پراکنی در خصوص مسائل شخصی آنها مردم را نسبت به مسئولین بدبین نمود و همواره باید احترام مومن حفظ شود.

 گفتنی است در پایان این مراسم از پیشکسوتان خبری و همچنین خبرنگاران فعال این شهرستان با اهدای لوح سپاس و جوایزی تقدیر به عمل آمد. 

۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۳۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید