• اخبار

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اندیکا با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اندیکا با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد
جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اندیکا با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ، امام جمعه و فرماندار و سایر اعضای شورا در محل فرمانداری شهرستان اندیکا برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ، جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اندیکا با حضور محمد جوروند ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ،حجت الاسلام و المسلمین سید اکبر موسوی ، امام جمعه و علی خدری ، فرماندار شهرستان  و سایر اعضای شورا 17 تیرماه در محل فرمانداری شهرستان اندیکا برگزار شد .

حجت الاسلام و المسلمین سید اکبر موسوی ، امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اندیکا ضمن تبریک دهه کرامت و تشکر از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به جهت حضور در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اندیکا گفت : ظرفیت هایی فرهنگی و هنری و قرآنی بسیاری در شهرستان اندیکا وجود دارد ، ولی متاسفانه عدم وجود امکانات و تجهیزات در این منطقه محروم باعث شده است تا استعدادهای جوانان و نوجوانان منطقه دیده نشود .

حجت الاسلام و المسلمین موسوی افزود : با همکاری فرماندار و مدیران دستگاههای فرهنگی شهرستان اندیکا برنامه های در خور توجهی در زمینه های مختلف فرهنگی و هنری برگزار شده است که می توان مانند نمونه به راهپیمایی عفاف و حجاب با حضور بانوان در شهرستان ، اهدای 500 چادر مشکی به مدارس دخترانه و برنامه ریزی جهت برگزاری گرامیداشت اولین اقامه نماز جمعه کشور در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در شهرستان اندیکا اشاره کرد .

وی با اشاره به وجود تنها 6 کانون فرهنگی و هنری مساجد و نبود موسسات فرهنگی و قرآنی در شهرستان اندیکا اظهار کرد : این تعداد کانون کم است و انتظار میرود ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با عنایت به این موضوع ، نسبت به مجوز کانون های فرهنگی و هنری مساجد و موسسات قرآنی به تعداد بیشتر همکاری و اقدام نماید .

در ادامه محمد جوروند ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان نیز ضمن تقدیر از زحمات و تلاش ها و پیگیری های فراوان امام جمعه و فرماندار و بخصوص نماینده مردم شریف مسجد سلیمان ، اندیکا ، لالی و هفتکل در مجلس شورای اسلامی در خصوص برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی و همچنین برگزاری فعالیتهای فرهنگی و هنری در شهرستان گفت : این شهرستان دارای ظرفیت های خوبی است که باید بکارگیری شود .

جوروند با اشاره به اینکه شورای فرهنگ عمومی باید جدی گرفته شود ، افزود : هر فعالیت فرهنگی و هنری و دینی که در هر شهرستانی صورت میگیرد به یک نحوی تحت نظارت و هدایت و حمایت شورای فرهنگ عمومی شهرستان باید باشد . جلسات شورای فرهنگ عمومی باید با نظم برگزار و مصوبات آن نیز باید پیگیری و عملی شود .

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان خوزستان اظهار کرد : ما در شورای فرهنگ عمومی با همفکری و مساعدت همه اعضاء ، بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی در جامعه را می توانیم حل و فصل کنیم .

وی گفت : اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با توجه به وجود ظرفیت های خوبی که در شهرستان اندیکا است ،این آمادگی را دارد تا نسبت به صدور مجوز تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد و همچنین موسسات فرهنگی و قرآنی بصورت نامحدود اقدام نماید .

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۰۲:۱۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500