اخبار

هفتمین همایش بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در شهرستان گتوند برگزار شد

هفتمین همایش بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در شهرستان گتوند برگزار شد
هفتمین همایش بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی به همت انجمن نقالی و شاهنامه خوانی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گتوند در سالن اجتماعات دکتر قیصر امین پور این اداره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی خوزستان ، حمید بهداروندی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گتوند ضمن تبریک عید سعید فطر گفت: هفتمین همایش بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی به همت انجمن نقالی وشاهنامه خوانی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گتوند چهارشنبه ۱۵ خرداد ۹۸ در سالن اجتماعات دکتر قیصر امین پور این اداره برگزار شد.

بهداروندی اظهار داشت: در این همایش که باحضور فرماندار ،مسئولین و مهمانان وهنرمندان شهرهای همجوار شوشتر و دزفول و برخی دیگر از شهرها در شهرستان گتوند برگزار شده بود برنامه های متنوعی همچون  نقالی، شاهنامه خوانی، اجرای موسیقی سنتی و سخنرانی اجرا گردید.

بهداروندی ضمن ارج نهادن به مقام و منزلت این حماسه سرای ملی  یادآوری کرد :ابوالقاسم فردوسی طوسی، شاعر حماسه‌ سرای ایرانی و سرایندهٔ شاهنامه، حماسهٔ ملی ایران، است برخی فردوسی را بزرگ ترین سرایندهٔ پارسی‌گو دانسته‌اند که از شهرت جهانی برخوردار است از این رو علاقه مندان به شاهنامه خوانی و دوستداران حکیم ابوالقاسم فردوسی درشهرستان گتوند بسیارند و با حضور پرشور در این مراسم علاقه و ارادت خود را به زبان پارسی و شاهنامه و فردوسی همه ساله نشان می دهند.

گفتنی است این همایش هرساله اردیبهشت ماه برگزار می شد که امسال با مشورت اعضاء انجمن و اداره به خرداد ماه موکول شد و در این همایش هنرمندان نقال وشاهنامه خوان هنرنمایی کردند و درپایان از آنها با اهداء لوح و هدیه تقدیر بعمل آمد.

۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۲۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید