• اخبار

آیین اختتامییه چهارمین جشنواره نمایشنامه خوانی مقاومت در دزفول

آیین اختتامییه چهارمین جشنواره نمایشنامه خوانی مقاومت در دزفول
چهارمین جشنواره نمایشنامه خوانی مقاومت با معرفی برگزیدگان در مجتمع فرهنگی سینمایی دزفول به کار خود پایان داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ، آیین اختتامییه چهارمین جشنواره نمایشنامه خوانی مقاومت شامگاه یکشنبه 12 خرداد ماه در مجتمع فرهنگی سینمایی دزفول برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول با اعلام نفرات برتر این جشنواره  گفت: نمایش شب آویزان سکوت به کارگردانی عصمت کریمی فر عنوان نخست این همایش را از آن خود کرد.

نادر سعادتی فرد افزود: نمایش خنک مثل صبح به کارگردانی محمدرضا خردمند و نمایش عاشقانه‌های دو جامانده از جنایت جنگی به کارگردانی عبدالحسین صنیعی به طور مشترک به عنوان دوم این جشنواره و نمایش امواج خروشان یک رادیو به کارگردانی ندا درآمد نیز عنوان سوم این جشنواره را به دست آورد و عنوان نخست بازیگری مرد نمایش عاشقانه‌های دو جامانده از جنایت جنگی به کارگردانی عبدالحسین صنیعی و عنوان نخست بازیگری زن به نمایش شب آویزان سکوت به کارگردانی مریم سعداله خانی اختصاص یافت.

وی گفت : ۲۳اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود که از این آثار هشت اثر برگزیده شد. آثار راه یافته به این جشنواره شامل آثاری چون امواج خروشان به کارگردانی ندا درآمد، اثر خنک مثل صبح به کارگردانی محمدرضا خردمند، در پس شب‌های تار به کارگردانی امیر خردمند، شب آویزان، سکوت به کارگردانی عصمت کریمی فر، عاشقانه‌های دو بازمانده از یک جنایت جنگی به کارگردانی حمید کوتیانی، هرگز کسی اینگونه فجیع به کارگردانی حسین مرادی، م. ر. گ به کارگردانی اسماعیل نورآبادی و پیراهن، لنگ و سرتا سر به کارگردانی سوسن بشیر ذرتی می‌باشند که از نهم تا دوازدهم خرداد ماه ۹۸با همکاری انجمن هنرهای نمایشی در محل مجتمع فرهنگی سینمایی دزفول اجرا شدند.

گفتنی است : این جشنواره برای چهار سال متوالی بمناسبت چهارم خرداد سالروز مقاومت و پایداری دزفول با رویکرد کشف و شکوفایی استعدادهای تازه، رشد و اعتلای هنرهای نمایشنامه نویسی بومی و ایجاد نشاط و افزایش سطح کیفی و کمی مطالعه کتاب و متون نمایشی بین هنرمندان به رقابت به میزبانی شهرستان دزفول برگزار می شود . 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۰۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500