• اخبار

اثر فاخر هنرمند خوشنویسی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به پادشاه هلند تقدیم شد

اثر فاخر هنرمند خوشنویسی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به پادشاه هلند تقدیم شد
اثر فاخر سید حسین فدایی از هنرمندان و کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان طی مراسمی با حضور سفیر ایران در هلند به پادشاه این کشور اهداء شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به نقل از خبرگزاری ایرنا : «علیرضا کاظمی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه در آیین ویژه‌ای بمناسبت تقدیم استوارنامه خود به «ویلم الکساندر» پادشاه هلند و آغاز رسمی دوره سفارتش در این کشور در کاخ نوردین، تابلوی زیبایی از هنر نقاشیخط ایرانی را تقدیم پادشاه هلند کرد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه اعلام کرد: اهدای این اثر فاخر که به یادگار در مجموعه سلطنتی هلند نگهداری خواهد شد، همراه با آرزوی گسترش همکاری دو ملت و دولت ایران و هلند و ارائه توضیحات شفاهی و مکتوب در معرفی و ستایش هنر خوشنویسی ایرانی و اثر مزبور صورت گرفت که مورد توجه و تقدیر پادشاه هلند واقع شد.

این اثر با عنوان «دیدار» و با مضمون مصرعی از یکی از غزلیات لسان الغیب حافظ شیرازی، اثری زیبا از سید حسین فدایی خوشنویس و نقاش جوان ایرانی از خطه شهر اسفراین استان خراسان است که آثار متعددی از این هنر در سبک‌های مختلف آفریده است.

گفتنی است : سید حسین فدایی از هنرمندان و از کارکنان بخش هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان می باشد . 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۷:۱۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500