اخبار

خبرنگاران نقش بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی دارند

خبرنگاران نقش بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی دارند
فرماندار شهرستان گتوند ، در نشست بررسی مسایل و مشکلات خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان گتوند گفت :خبرنگاران با انتشار اخبار و ارائه راهکار در کنار نظرات مردم، در مقابله با آسیب های اجتماعی مسئولان را یاری دهند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی خوزستان، عبدالرضا احسانی نیا فرماندار شهرستان گتوند ، ۲۵ اردیبهشت ۹۸ در نشست بررسی مسایل و مشکلات خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان گتوند افزود: خبرنگاران با انتشار اخبار و ارائه راهکار در کنار نظرات مردم، در مقابله با آسیب های اجتماعی مسئولان را یاری دهند.
وی ادامه داد: خبرنگاران باید در تمام زمینه ها بویژه مسایل اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، ورزشی و اشتغال خبررسانی کنند.
فرماندار گتوند با تاکید بر آگاهی کامل خبرنگاران به اهمیت این شغل گفت: مطالب و موضوعات بدون بررسی و اطمینان از سوی خبرنگاران انعکاس داده نشود.

احسانی نیا افزود: انعکاس خبرها باید به نحوی باشد که مردم در جریان مسائل و مشکلات قرار گیرند، ضمن اینکه از انعکاس اخبار تفرقه انگیر پرهیز کنندو همه میدانیم که اهمیت و نقش رسانه ها در پیشرفت یک شهرستان چقدرمهم است
وی با بیان اینکه برخی از خبرنگاران با غرض در حال تخریب افراد، دولت و یا نظام هستند، افزود: صداقت در انعکاس اخبار بسیار مهم است و علاوه بر سرعت در انتشار، خبر باید صحت داشته باشد،و با انتشاردهندگان اخبار کذب  برخورد قانونی می شود و نباید اینگونه اخبار نادرست منتشر شود، ضمن اینکه با سانسور اخبار مخالف هستم.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گتوند نیز در این نشست با بیان اینکه سال گذشته خبرنگاران و نشریات این شهرستان ساماندهی شدند، اظهار داشت: دوره های آموزشی خبرنویسی در آینده نزدیک برای خبرنگاران و روابط عمومی های ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان گتوند برگزار می شود.
حمید بهداروندی با بیان اینکه درسال گذشته برای نخستین بار یک دوره خبرنویسی برای خبرنگاران در این شهرستان برگزار شد، افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گتوند تمام تلاش خود را برای رفع مشکل و ارتقاءسطح دانش خبرنگاران بکار گرفته است.
گفتنی است، بررسی مسائل و مشکلات خبرنگاران و تعامل و همکاری روابط عمومی ها و مدیران ادارات و دستگاه ها با خبرنگاران، دعوت از اصحاب رسانه در جلسات، ساماندهی و نظارت بر فضای مجازی از مهمترین خواسته های مطرح شده خبرنگاران در این جلسه بود.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۰۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید