• اخبار

حضور فعالان فرهنگی و هنری در مناطق سیل زده ضرورتی انکارناپذیر است .

حضور فعالان فرهنگی و هنری در مناطق سیل زده ضرورتی انکارناپذیر است .
علی حسین حسین زاده معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان ، حضور فعالان فرهنگی و هنری در مناطق سیل زده را ضرورتی انکارناپذیر دانست و گفت: جامعه فرهنگ و هنر می تواند به شکل و زبان مختلف مشکلات را به نوعی به مخاطب منتقل و فضای آرامش را فراهم کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ،  علی حسین حسین زاده معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان ، امروز دوشنبه 26 فروردین در نشست هم اندیشی ادارات تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور استان های معین تهران، اصفهان، کرمان، کرمان جنوبی، فارس و خوزستان، اظهار کرد: در شرایطی که همه درگیر مسائل رفاهی تا حد امکان، فراهم کردن اردوگاه های اسکان و بررسی خسارت ها هستند، حضور چهره های فرهنگی در این مقاطع مغفول می ماند.

 معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان، افزود: علیرغم اینکه همه می دانیم فعالیت های فرهنگی در این شرایط در اولویت اول قرار ندارد ولی ضرورت آن انکار ناپذیراست چرا که می تواند فضای اختناق را کاهش دهد و فضای همدلی و آرامش را در میان مردم برقرار کند.

وی با بیان اینکه متاسفانه خساراتی که بر اثر سیل در خوزستان ایجاد شده بسیار وسیع و متفاوت با سایر استان هاست، اضافه کرد: در حال حاضر پنج واحد کشت و صنعت استان که موقع برداشت آنها بوده دچار آبگرفتگی شدند و محصولات آنها از بین رفته و ما را با چالش بزرگی روبرو کرده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از 18 هزار نفر در این واحدها مشغول به کار هستند، تصریح کرد: گستردگی خسارت های سیل بسیار زیاد است که برای پشتیبانی از این وضعیت نیازمند عزم ملی هستیم و در این راستا جامعه فرهنگ و هنر می تواند به شکل و زبان مختلف این مشکلات را به نوعی به مخاطب منتقل و فضای آرامش را که خیلی به آن نیازمندیم، فراهم کند.

حسین زاده، از کمک رسانی استان های معین به سیل زدگان خوزستان تقدیر کرد و اذعان داشت: این استان ها توانستند با استقرار در مناطق سیل زده برخی از کمبودها را جبران کنند؛ در شهرستان ها هم به لحاظ هماهنگی مشکل خاصی نداریم، یک مقدار ناهماهنگی در توزیع امکانات است که با جلساتی که برگزار شده این موارد ساماندهی می شوند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ۱۶:۰۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500