• اخبار

خدمات دهی و کمک رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به سیل زدگان / فعالیت 220 کانون مساجد خوزستان در امداد رسانی به سیل زدگان

خدمات دهی و کمک رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به سیل زدگان / فعالیت 220 کانون مساجد خوزستان در امداد رسانی به سیل زدگان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به ارائه خدمات و کمک رسانی به سیل زدگان استان توسط این اداره کل گفت : کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان با بسیج کردن 220 کانون با هماهنگی دبیرخانه مساجد استان در جهت کمک و خدمات رسانی به سیل زدگان اقدامات قابل توجهی را انجام داده اند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن اشاره به وقوع سیل در مناطق مختلف استان خوزستان ، از پیگیری های ویژه و تماس های مکرر مقام عالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رهنمودهای ایشان و اعلام آمادگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جهت خدمات دهی و کمک رسانی به مناطق سیل زده استان و همچنین معاونین و روسای ستادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر و تشکر کرد . 

وی افزود : در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدامات خوبی انجام داده است. که می توان به اعلام آمادگی حوزه های پشتیبانی و همچنین پرداخت ویژه یارانه ی مطبوعات به اهالی مطبوعات و رسانه استان و هم چنین حمایت های ویژه در حوزه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان از سوی ستاد عالی مساجد کشور اشاره کرد .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان عنوان کرد : کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان با بسیج کردن 220 کانون با هماهنگی دبیرخانه مساجد استان در جهت کمک رسانی و امداد رسانی به سیل زدگان اقدامات قابل توجهی را انجام داده اند . معاونت فرهنگی این اداره کل نیز با حضور در محل اسکان و اردوگاههای سیل زدگان با پخش کتاب و بسته های آموزشی و فعالیت های آموزشی ، کمک های خوبی را ارائه داده است . معاونت هنری این اداره کل نیز در محل اسکان این عزیزان به اجرای برنامه های مختلف هنری ، پخش فیلم سینمایی و اجرای تاترهای خیابانی پرداخته است .

جوروند در ادامه تشریح کرد : کلیه مجتمع های فرهنگی و هنری استان نیز با تاکید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دایر و با تمام امکانات و ظرفیت های موجود در جهت خدمات دهی و اسکان عزیزان سیل زده اعلام آمادگی کرده و همچنین با هماهنگی به عمل آمده با روسای ادارات شهرستانی مبنی بر بسیج نمودن همه هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان ها در امداد رسانی و یاری رساندن به هم استانی های عزیزمان از هیچ خدمتی دریغ ننمایند . ایشان با اشاره به اینکه در طول سیلاب اخیر متاسفانه برخی از فضاهای فرهنگی و هنری استان دچار اسیب شده اند یا در معرض اسیب هستند افزود : در این بازده زمانی تعداد 50 کانون فرهنگی و هنری مساجد روستایی استان نیز دچار آسیب شده اند .

وی در پایان ضمن تقدیر از حضور هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه ی استان در جهت کمک رسانی و خدمات دهی به سیل زدگان از اقشار مختلف مردم خواست تا با یکدلی و اتحاد در کنار همدیگر بتوانند خدمات شایسته ای به عزیزان درگیر سیل ارائه نمایند و آلامی بر دردهای این بزرگوارن باشند . 

شایان ذکر است در سیل اخیر در استان گلستان ، کاروان مهر هنرمندان تاتر استان در جهت ایجاد روحیه نشاط و شادی با حضور در مناطق و شهرهای در گیر سیل ضمن امداد رسانی به اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری پرداختند . این کاروان نیز در مناطق مختلف استان خوزستان نیز برنامه های مختلفی را ارائه می نماید . 

۲۰ فروردین ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500