• اخبار

دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان

دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان
همزمان با 18 اسفند ماه، سالروز تاسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با سرپرست و پرسنل این دبیرخانه در استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به همراه معاونان این اداره کل، شنبه 18 اسفند ماه همزمان با سالروز تاسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور با سرپرست و پرسنل این دبیرخانه در استان خوزستان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی همت‌پور سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ضمن تقدیر از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و معاونان این اداره کل، به ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان در یکسال اخیر پرداخت.

وی ضمن اشاره به گوشه‌ای از فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده توسط این دبیرخانه در استان اظهار کرد: برگزاری جلسات و همایش‌های فرهنگی و هنری، برگزاری جشن‌های ویژه چهل سالگی انقلاب اسلامی، جذب و تخصیص اعتبار به بخش فرهنگی و هنری کانون‌های مساجد، برگزاری طرح سرود 40 هزار نفری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ایجاد مواکب در مرزها برای خدمت‌رسانی به زوار حسینی در اربعین و برگزاری سیزدهمین دوره مسابقات مدهامتان با حضور قاریان و حافظان برجسته سراسر استان تنها گوشه‌ای از فعالیت‌های دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان در یکسال اخیر بوده است.

در ادامه محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن تقدیر از عملکرد و فعالیت‌های گسترده کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان و همچنین گرامیداشت 18 اسفند ماه سالروز تاسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: مساجد یکی از پایگاه‌های مهم در ایجاد وحدت میان مردم و محل ارائه برنامه‌های مهم فرهنگی، هنری، سیاسی و اجتماعی هستند که ما همواره باید برای حفظ این پایگاه‌های مردمی و ایجاد فضایی معنوی در آن تلاش کنیم.

وی در ادامه افزود: استان خوزستان با داشتن بیش از 1100 کانون فرهنگی و هنری محور فعالیت در حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری و قرآنی است که ایجاد حلقه‌های صالحین در مساجد بسیار در این امر تاثیرگذار بوده‌ است و با ایجاد این حلقه‌ها می‌توان در جذب نوجوانان و جوانان به مساجد و این کانون‌ها بسیار فعال‌تر از پیش عمل کنیم.

جوروند همچنین ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب، بر اهمیت حضور نوجوانان و جوانان در برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری و ایجاد فضایی مناسب جهت رشد و شکوفایی استعدادهای این قشر از جامعه که آینده سازان میهن اسلامی هستند تاکید کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در ادامه افزود: کانون‌‌های فرهنگی و هنری مساجد می‌توانند به عنوان همراه همیشگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برنامه‌های خود را در راستای منویات مقام عظمای ولایت و با محوریت فرمایشات اخیر ایشان ارائه کنند.

وی همچنین خواستار توجه بیشتر به کانون‌های فرهنگی و هنری در روستاهای استان شد و تاکید کرد: توجه بیشتر به کانون‌های روستایی از اقدامات مهمی است که می‌تواند در شکوفایی و فعال‌تر شدن این کانون‌ها در روستاها بسیار موثر باشد.

محمد جوروند در پایان ضمن اشاره به فعالیت این کانون‎ها در حوزه‌های قرآنی، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه تصریح کرد: با فعالیت بیشتر این حوزه‌ها می‌توانیم نوجوانان و جوانان را در این زمینه‌ها فعال کرده و این قشر از جامعه را به مطالعه این کتاب‌های ارزشمند ترغیب کنیم که کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان در این راستا می‌توانند کارهای موثری را انجام دهند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ۰۰:۱۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500