• اخبار

برگزاری همایش خوشنویسی معاصر در شهرستان بهبهان

برگزاری همایش خوشنویسی معاصر در شهرستان بهبهان
با حضور رئیس انجمن خوشنویسان استان خوزستان همایش خوشنویسی معاصر در نگارخانه میرزا شوقی شهرستان بهبهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، همایش خوشنویسی معاصر با حضور استاد رضا زدوار رئیس انجمن خوشنویسان استان خوزستان و علاقه‌مندان از شهرهای همجوار و استان‌های بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان 13 اسفند ماه در محل نگارخانه میررا شوقی بهبهان برگزار شد.

در این مراسم مهدی شجاعی ضمن تقدیر از حضور اساتید هنر مقدس خوشنویسی از استان‌ها و شهرهای همجوار، برپایی این همایش را در راستای بررسی و معرفی ویژگی‌های خوشنویسی معاصر توصیف کرد.

شجاعی حضور استاد زدوار در میان علاقه‌مندان را موجب تبادل‌نظر و بحث و بررسی که منتهی  به شناخت میگردد دانست.

در ادامه استاد زدوار عضو شورای عالی انجمن خوشنویسان کشور  و رئیس انجمن خوشنویسان اهواز و استان خوزستان به عنوان سخنران این همایش به برررسی و معرفی خوشنویسی معاصر پرداخت.

رضا زدوار، بهبهان را به لحاظ فرهنگی و هنری در سطح استان شناخته شده و در حوزه خط و خوشنویسی بسیار مطرح دانست که نمایشگاه‌های دایر شده در این شهرستان و اساتید بزرگی که از قدیم در حوزه هنر خوشنویسی فعالیت داشته‌اند همچون دقایقی و سرحدی و تدین گواه این مطلب است.

وی به تمام علاقه‌مندانی که می‌خواهند در این حوزه شروع به فعالیت کنند توصیه کرد از آنجایی که هنر خوشنویسی هنر شریفی است و  مستقیما با روح و روان انسان ارتباط دارد این هنر ارزشمند و گرانقدر را ارج نهند.

گفتنی است، همایش خوشنویسی معاصر به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهبهان و انجمن خوشنویسان این شهرستان برگزار گردید.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۴۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500