• اخبار

خوزستان استانی قرآنی است و عطر دل انگیز قرآن در تمام فضای استان وجود دارد

خوزستان استانی قرآنی است و عطر دل انگیز قرآن در تمام فضای استان وجود دارد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در آیین آغازین سیزدهمین مرحله استانی مسابقات قرآنی مدهامتان در خوزستان اظهار کرد: خوزستان استانی قرآنی است و عطر دل انگیز قرآن در تمام فضای استان وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مرحله استانی سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان با حضور آیت‌الله سید ابوالحسن حسن‌زاده امام جمعه موقت اهواز، محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، معاونان این اداره کل، داوران و برگزیدگان مرحله شهرستانی این مسابقات در دو بخش خواهران و برادران، سه‌شنبه 14 اسفند در اهواز برگزار شد.

مسابقات برادران در رشته‌های حفظ کل، قرائت، ترتیل، حفظ جزء 30 و اذان در موقوفه مدنیان و مسابقات خواهران در رشته‌های حفظ کل و قرائت در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد.

محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، در مراسم افتتاحیه این مسابقات که در موقوفه مدنیان برگزار شد، با تبریک فرا رسیدن بیست و ششمین سالگرد تاسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، اظهار کرد: خوزستان استانی قرآنی است و عطر دل‌انگیز قرآن در تمام فضای استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه قرآن کتابی عظیم و ارزشمند است و سخن گفتن از این کلام الهی حتی برای اهل علم و قرآن و تحقیق و پژوهش کار سختی است، تصریح کرد: هر کسی هر قدمی در حوزه قرآنی بردارد انوار و خیرات آن هم در دنیا و هم آخرت شامل حالش می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در ادامه افزود: قرآن دارای انوار متعدد و مختلفی است و هر انسان در یک مرتبه از هستی و وجود، نوع خاصی از قرآن را در دل خویش دارد و نوعی از مفاهیم قرآن را درک می‌کند ولی در صورتیکه انسان یک مرتبه از مراتب هستی بالاتر برود، قرآن را به گونه ای دیگر درک خواهد کرد همانگونه که ائمه اطهار (ع) در بالاترین مراتب هستی فهمشان از قرآن خاص و متفاوت است.

وی از حضور قاریان و حافظان شهرستان‌های مختلف در این مسابقات و اساتید و داوران قرآنی تقدیر و تشکر کرد و تصریح کرد: امیدواریم منتخبین مرحله استانی این مسابقات که برای حضور در رقابت‌های کشوری به مشهد مقدس اعزام می‌شوند، بتوانند پرچم بلند خوزستان را در حوزه قرآنی برافراشته کند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ۲۱:۴۲
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500