• اخبار

توسعه فرهنگ مطالعه ضرورتی برای ارتقاء سطح توانمندی جامعه است

توسعه فرهنگ مطالعه ضرورتی برای ارتقاء سطح توانمندی جامعه است
نماینده مردم شهرهای بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام خمینی(ره) در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه فرهنگ کتابخوانی به عنوان ضرورتی برای ارتقاء سطح توانمندی جامعه اهمیت دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، علی گلمرادی نماینده مردم شهرستان بندر ماهشهر در مجلس شورای اسلامی شامگاه یکشنبه 21 بهمن در حاشیه بازدید از سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان اظهار کرد: امروز در هر جای دنیا اساس توانمندی‌های موجود به میزان دانایی افراد جامعه مربوط می شود.

وی به تاثیرگذاری نمایشگاه های کتاب در توسعه فرهنگ مطالعه و میزان دانایی افراد جامعه اشاره کرد و افزود: برگزاری این نمایشگاه ها علاوه بر کمک به توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، رشد توانمندی های کشور را رقم می‌زند.

گلمرادی با اشاره به ویژگی های سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان گفت: این نمایشگاه با بهره گیری از کتب متعدد با موضوعات مختلف و ناشران مطرح کشور ،استقبال خوب مخاطبان را به همراه داشته است.

وی خاطر نشان کرد: استقبال خوب مخاطبان از سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان بیانگر برنامه ریزی خوب و حساب شده‌ای است که در راستای برگزاری این نمایشگاه از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان صورت گرفت.

نماینده مردم ماهشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت گسترش این برنامه‌های فرهنگی، بیان داشت: این گونه برنامه ها باید وسیع تر، گسترده‌تر و به تکرار انجام شود تا به توسعه فرهنگ کتابخوانی به عنوان ضرورتی برای ارتقاء سطح توانمندی جامعه بینجامد.

وی اظهار کرد: براین اساس باید در زمینه تولید کتاب و برپایی نمایشگاه‌های متعدد بیشتر کوشا باشیم و برای رفع نیاز مخاطبان تلاش کنیم.

گلمرادی بر اهمیت هدایت مردم به مقوله کتاب و کتابخوانی تاکید کرد و گفت: برای اینکه مردم جامعه ما به سمت و سوی کتاب و کتابخوانی بیشتر هدایت شوند باید راهبردهایی از سوی متولیان دیده شود؛ در این راستا باید به موضوعاتی همچون قیمت کتب، برگزاری مسابقات کتابخوانی و زمان‌های برگزاری نمایشگاه توجه ویژه شود.

وی با اشاره به نقش رسانه های مکتوب، خبرگزاری ها و صداو سیما اذعان داشت: رسانه در این راستا برای اطلاع رسانی به مردم اهمیت بسیاری دارد؛ باید تعامل و ارتباط تنگاتنگی میان متولیان امر و رسانه و صدا و سیما برقرار شود.

این نماینده مجلس همچنین به نقش سازمان‌ها در توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: سازمان‌ها هم باید در این مقوله متناسب با ماموریت سازمانی در قالب مسابقات کتاب و دیگر برنامه‌های کتابخوانی نقش آفرینی کنند.

گلمرادی با بیان اینکه به دلیل مشغله کاری و گرفتاری‌های موجود رغبتی برای مطالعه در کارکنان ادارات و سازمان‌ها دیده نمی‌شود، افزود: باید شرایطی ایجاد شود که توفیق اجباری در برنامه‌کاری تعریف شود و مدیران اجازه دهند در هفته یک روز، یک ساعت مطالعه در موضوعات خاص برای کارمندان برنامه‌ریزی شود.

 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۴۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500