• اخبار

صد دانه یاقوت در نمایشگاه کتاب خوزستان طنین انداز شد

صد دانه یاقوت در نمایشگاه کتاب خوزستان طنین انداز شد
صد دانه یاقوت مصطفی رحماندوست در پنجمین روز برگزاری سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان، فضای پر نشاطی برای کودکان دیروز و امروز رقم زد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، در ادامه برنامه های جنبی سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان، عصر یکشنبه 21 بهمن، نشست تخصصی ادبیات کودک و نوجوان با حضور مصطفی رحماندوست شاعر، قصه نویس و مترجم کتابهای کودکان با عنوان صد دانه یاقوت برگزار شد.

 در این نشست که با استقبال بسیار زیاد خانواده ها و حضور باشکوه کودکان و نوجوانان همراه بود، لحظات فرح بخشی با طنین اندازی شعر صد دانه یاقوت و سخنرانی مصطفی رحماندوست برای مخاطبان رقم خورد.

در پایان این نشست با اهدای لوح یادبود از زحمات مصطفی رحماندوست تقدیر شد .

مصطفی رحماندوست 1 تیرماه 1329 در همدان متولد شد. وی شاعر، قصه نویس و مترجم کتاب‌های کودکان و نوجوانان است. او زمانی که کلاس پنجم را می‌گذراند فهمید که می‌تواند شعر بگوید. نخستین شعرهایی که حفظ کرده بود، شعرهای مثنوی مولوی بود که مادرش گاهی زمزمه می‌کرد.

از این نویسنده و شاعر ایرانی، تاکنون یکصد و شصت اثر به صورت مجموعه شعر برای کودکان و نوجوانان، تألیف و ترجمه داستان‌های کودکان و نوجوانان در ایران و جهان منتشر شده‌است.

فرهنگ آسان: دانشنامه ویژه کودکان و نوجوانان، فرهنگ ضرب‌المثل‌ها: مجموعه‌ای ارزشمند از ضرب‌المثل‌های ایرانی، ترانه‌های نوازش: شامل مجموعه‌ای از لالایی‌ها که از آن میان «لالایی عاشورا»، مجموعه شعرهای «قصه پنج انگشت» و «بازی با انگشت‌ها» از جمله آثار این نویسنده و شاعر بزرگ کودک و نوجوان است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۵۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500