• اخبار

ترویج فرهنگ کتابخوانی از شاخصه‌های توسعه در جهان است

ترویج فرهنگ کتابخوانی از شاخصه‌های توسعه در جهان است
معاون امور حقوقی وزارت اقتصاد با بیان اینکه ترویج فرهنگ کتابخوانی از شاخصه‌های توسعه در جهان امروز است، گفت: نمایشگاه تابلویی برای معرفی فناوری، هنر نویسندگی و کیفیت کتاب‌های منتشر شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،  اسماعیل جلیلی معاون امور حقوقی وزارت اقتصاد در حاشیه بازدید از سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان، اظهار کرد: نمایشگاه کتاب خوزستان بیانگر یک اراده برنامه‌ریزی شده توسط وزارت و اداره کل فرهنگ و ارشاد استان در جهت بکارگیری ظرفیت‌های حوزه نشر و ترویج کتابخوانی در اجتماع است.

وی با بیان اینکه تغییر و تحولات در جوامع به صورت روزانه افزایش پیدا می‌کند، افزود: با افزایش این تغییرات، سطح آگاهی و دانایی مردم نسبت به اتفاقات، شناخت فرهنگ و بخش‌های مختلف حوزه کتاب نیز باید افزایش یابد.

معاون وزیر اقتصاد بر ضرورت معرفی ناشران، نویسندگان و هنرمندان تأکید و اظهار کرد: نمایشگاه تابلویی برای معرفی فناوری، هنر نویسندگی و کیفیت کتاب‌های منتشر شده است و مردم را در یک مکان و در یک مقطع زمانی مشخص شده با کتاب و کتابخوانی آشتی می‌دهند.

وی با بیان اینکه مردم بنا به تناسب علاقه و نیاز، کتاب می‌خوانند، اضافه کرد: ترویج فرهنگ کتابخوانی یکی از شاخص‌های توسعه در جهان امروز است و استقبال خوب مردم، نشان می‌دهد که علاقه‌مندی‌ها به گونه است که باید نمایشگاه‌های بیشتر و با تنوع بالاتر ارائه شود.

جلیلی عنوان کرد: روحیه کتابخوانی در کشور هنوز نسبت به استانداردهای کشورهای در حال توسعه کم است و نمایشگاه کتاب باید به دفعات در طول سال برگزار شود تا بتواند جوابگوی نیاز جامعه به کتاب و ارتقاء سطع مطالعه در جامعه شود.

وی حوزه انتشارات را یک صنعت بسیار مهم دانست و گفت: باید در کنار نمایشگاه‌های فیزیکی، در حوزه انتشارات از محتواهایی که به صورت الکترونیکی ارائه می‌شوند در نمایشگاه رونمایی شود.

وی با تأکید بر ضرورت ارائه یارانه به تولید کتاب، بیان کرد: یارانه‌هایی که در بخش تولید کتاب پرداخت می‌شود کم نبوده و با توجه به استقبال خوب مردم از نمایشگاه‌های کتاب، دولت باید یارانه بیشتری در این زمینه اختصاص دهد.

وی با اظهار اینکه توسعه و پیشرفت هر کشوری، با افزایش علم ارتباط مستقیم دارد، عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه‌های کتاب می‌تواند تا حد زیادی سبب افزایش علم و دانش عمومی جامعه شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۳۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500