• اخبار

تقویت نمایشگاه‌های کتاب در افزایش سرانه مطالعه تأثیرگذار است

تقویت نمایشگاه‌های کتاب در افزایش سرانه مطالعه تأثیرگذار است
نویسنده و شاعر ادبیات کودک و نوجوان گفت: احداث کتابخانه در نقاط مختلف، تقویت نمایشگاه‌های بین المللی و استانی کتاب و برپایی ایستگاه‌های مطالعه در افزایش سرانه مطالعه مثمرثمر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مصطفی رحمان‌دوست، شاعر و نویسنده قصه‌های کتاب‌های درسی دوران ابتدایی، در حاشیه نشست تخصصی کودک و نوجوان در سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان، از جمله اقدامات خوب نمایشگاه امسال را افزایش بن‌های خرید کتاب نسبت به سال گذشته عنوان کرد و گفت: تنوع و افزایش انتشارات و کتاب‌های ارائه شده در نمایشگاه امسال نسبت سال‌های گذشته بوده و به همین دلیل شاهد استقبال بیشتری نیز از سوی مردم هستیم.

وی با اشاره به استقبال خوب مردم از نمایشگاه کتاب خوزستان، افزود: این تعداد مخاطب ظرفیت بسیار خوبی برای برنامه‌ریزی منسجم را دارد که باید با بهره‌مندی از این فضا نسبت به تعمیق و گسترش کتابخوانی گام‌های جدی در جامعه برداشته شود.

شاعر و نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان، با اشاره به اینکه عوامل و اقدامات زیادی موجب توسعه و گسترش فضای کتابخوانی در جامعه می‌شود، افزود: خانواده، آموزش و پرورش، احداث کتابخانه در نقاط مختلف، تقویت نمایشگاه‌های بین المللی و استانی کتاب، برپایی ایستگاه‌های مطالعه و توجه و کیفیت و تنوع چاپ کتاب‌ها از جمله مواردی است که در افزایش سرانه مطالعه مثمرثمر است.

رحمان‌دوست با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، عنوان کرد: رهبر انقلاب تأکید کردند; باید با یک برنامه‌ریزی دقیق و تعیین اهداف مرحله‌ای، در هر سال همگام با برگزاری نمایشگاه کتاب و افزایش جمعیت بازدیدکننده، در فضای کتابخوانی کشور نیز پیشرفت چشمگیری به وجود آید.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۲۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500