• اخبار

روشن‌دلان کتابخوان در نمایشگاه کتاب خوزستان

روشن‌دلان کتابخوان در نمایشگاه کتاب خوزستان
نشست تخصصی پیرامون اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده ویژه روشن‌دلان با عنوان روشن‌دلان کتابخوان در بخش جنبی سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، عصر شنبه 20 بهمن در ادامه برنامه های جنبی سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان، نشست ادبی روشن دلان کتابخوان با حضور اعضای بخش نابینایان کتابخانه مرکزی اهواز برگزار شد.

 در این نشست تعدادی از نابینایان ضمن معرفی کتاب و شعر خوانی بر اهمیت مطالعه و ضرورت توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاکید کردند.

علی عبیدی در این نشست اظهار کرد: ما نیاز به مطالعه داریم برای اینکه دانش خود را افزایش دهیم و خود را به سلاح علم و دانش مجهز کنیم.

وی تاکید کرد: باید در فعالیت و برنامه های مختلف نسبت به اهدای کتاب به کودکان و نوجوانان اقدام کنیم تا حس مطالعه و تشنگی برای کسب دانش از دوران کودکی برای نسل آینده تجویز شود.

این روشندل همچنین در بخشی از سخنان خود به توانایی های نابینایان اشاره کرد و گفت: تصور می شود افراد نابینا ناتوان هستند اما باید این نگرش را تغییر دهیم چرا که در قرن 21 با وجود امکانات و تجهیزاتی که برای افراد معلول وجود دارد می توانیم شاهد خودکفایی آنان باشیم و می بینیم معلولان و نابینایان در عرصه های مختلف هنری، موسیقی، ورزشی و حتی نقاشی موفق و صاحب نام هستند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۲۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500