• اخبار

بررسی جریان روستایی نویسی ادبیات معاصر ایران در سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان

بررسی جریان روستایی نویسی ادبیات معاصر ایران در سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان
در سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان جریان روستایی نویسی در ادبیات معاصر ایران در نشستی با عنوان مویه های منتشر بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، در ادامه برنامه های بخش جنبی سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان نشست مویه های منتشر با حضور استاد امین فقیری پژوهشگر، نمایشنامه نویس و نویسنده ایرانی برگزار شد.

در این نشست به بررسی جریان روستایی نویسی در ادبیات معاصر با حضور قاسم آهنین جان شاعر خوزستانی و محمد رضا صفدری نویسنده مطرح کشور پرداخته شد.

همچنین استاد امین فقیری پژوهشگر، نمایش‌نامه‌نویس و نویسنده ایرانی کشورمان در این نشست به خوانش داستانی تحت عنوان ب کوچک پرداخت که با استقبال مخاطبان همراه بود.

در پایان این نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اهدای لوح از استان امین فقیری تقدیر کرد.

فقیری در کنار دیگر افتخاراتش به همراه محمود دولت‌آبادی برنده لوح زرین بهترین نویسنده بیست سال داستان‌نویسی ایران در سال ۱۳۷۶ می‌باشد.

فقیری در شیراز به دنیا آمد و در خانواده‌ای اهل کتاب و فرهنگ برزگ شد. وی برادر ابوالقاسم فقیری فارس‌شناس معروف است. وقتی که در لباس سپاه دانش به روستا رفت زندگانی تلخ روستاییان او را واداشت تا از آن‌ها بنویسد.

 وی حاصل چهار سال نوشتن را همگی در نخستین مجموعهٔ داستانی خود به نام دهکدهٔ پرملال در سن ۲۳ سالگی انتشار داد. این کتاب تا قبل از انقلاب ۵ بار چاپ شد ولی پس از آن اجازه چاپ نیافت. چاپ ششم آن در سال ۱۳۸۲ توسط نشر چشمه منتشر شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۲۱
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500