• اخبار

ادبیات داستانی روستایی مظلوم واقع شده است

ادبیات داستانی روستایی مظلوم واقع شده است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به اهمیت ادبیات داستانی روستایی اظهار کرد: این ادبیات در دوره معاصر مظلوم واقع شده است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، محمد جوروند شامگاه شنبه 20بهمن در نشست مویه های منتشر که در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان برگزار شد، بیان کرد: هر داستان خوان حرفه ای ایرانی که آثاری از نویسندگانی چون محمود دولت آبادی، غلامحسین ساعدی، جلال آل احمد، امین فقیری و هوشنگ گلشیری را خوانده باشد، داستان های کوتاه و بلندی از این نویسندگان را خوانده است که در محیط روستا می گذرد.

وی افزود: یکی از مهم ترین نویسندگانی که در زمینه ی ادبیات اقلیمی فعالیت چشمگیری داشته ، امین فقیری می باشد که اوج نبوغ و هنر داستان نویسی وی در حوزه ی ادبیات روستایی و اقلیمی می گنجد.

جوروند با اشاره به اهمیت و جایگاه امین فقیری در ادبیات اقلیمی، تصریح کرد: فقیری در کنار دیگر افتخاراتش به همراه محمود دولت‌آبادی برنده لوح زرین بهترین نویسنده بیست سال داستان‌نویسی ایران در سال ۱۳۷۶ می‌باشد.

وی با اشاره به اهمیت ادبیات داستانی روستایی اذعان داشت: متاسفانه در دوره معاصر ادبیات داستانی روستایی مظلوم واقع شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان خاطر نشان کرد: براین اساس یکی از برنامه های جنبی سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان به بررسی جریان روستایی نویسی در ادبیات معاصر اختصاص داده شد که به جرات می توانم بگویم از شاخص ترین برنامه های سیزدهمین نمایشگاه کتاب است.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۲۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500