• اخبار

نشست تخصصی «عصر تئاتر» در سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان برگزار شد

نشست تخصصی «عصر تئاتر» در سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان برگزار شد
نشست تخصصی «عصر تئاتر» همراه با معرفی آثار نمایشی نمایشنامه نویستان خوزستاندر بخش جبنی سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان خوزستان توسط انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان جمعه ۱۹ بهمن با حضور صادق فاضلی کارگردان پیشکسوت تئاتر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، این نشست تخصصی ادبیات نمایشی به همت انجمن هنرهای نمایشی خوزستان با همراهی دبیرخانه نشر و پژوهش انجمن هنرهای نمایشی استان و شورای راهبردی تئاتر استان خوزستان و با هماهنگی ستاد برگزاری سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان خوزستان برگزار شد که مورد استقبال مخاطبان قرارگفت.
در نشست تخصصی «عصر تئاتر» پیرامون بررسی و شناخت ظرفیت‌های ادبیات نمایشی استان خوزستان با حضور صاحب نظران و اهالی هنر تئاتر استان بحث و تبادل نظر شد.
در این ویژه برنامه علاوه بر نشست و مباحثه تخصصی در زمینه شناخت ظرفیت‌ها و لزوم توجه به بوم و فرهنگ استان در نگارش آثار نمایشی کتب منتشر شده نمایشنامه‌های نویسندگان بومی تئاتر استان و همچنین اولین کتاب دیجیتال نمایشنامه های استان نیز معرفی شد. 
سید صادق فاضلی کارگردان پیکسوت تئاتر نیز در این برنامه در سخنانی بر ضرورت توجه ویژه به راه اندازی کارگاه بازیگری و طراحی صحنه تاکید کرد: انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان باید موضوع نمایشنامهنویسی را جدی بگیرد و در این راستا آموزش های ضروری را در برنامه داشته باشند.
وی با بیان اینکه ما نمایشنامه نویس نیستیم بلکه تئاتر نویس هستیم چون برای خودمان می نویسیم، افزود: بهترین سوژه ها رادر اطراف خود داریم اما به جای اینکه به این سوژه های بکر توجه کنیم از نمایشنامه های معروف دیگر استفاده می کنیم که با این وضعیت بار نمایشنامه نویسی استان به هیچ منزلی نخواهد رسید.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۳۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500