• اخبار

نخستین جلسه کارگروه فضای مجازی شورای فرهنگ عمومی استان خوزستان برگزار شد.

نخستین جلسه کارگروه فضای مجازی شورای فرهنگ عمومی استان خوزستان برگزار شد.
اولین جلسه کارگروه فضای مجازی شورای فرهنگ عمومی استان خوزستان یک‌شنبه 11 آذرماه در تالار اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، نخستین جلسه کارگروه فضای مجازی استان، با حضور معاون قضایی رئیس دادگستری، پلیس فتا، سرپرست امور مساجد، معاونت اداره کل اجتماعی استانداری، معاونت پرورشی و پژوهشی آموزش و پرورش، امور بانوان و خانواده، مسئولین مجمع فرهنگی دیجیتال خوزستان یک‌شنبه 11 آذرماه در تالار اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد.

از جمله دستور کار نخستین جلسه کارگروه فضای مجازی می‌توان به برنامه ترویج فرهنگ استفاده مناسب از فضای مجازی و برنامه مدیریت زمان استفاده از فضای مجازی اشاره کرد.

در این جلسه سید مصطفی موسوی مدیر مجمع فرهنگی دیجیتال خوزستان اظهار کرد:جلسات فضای مجازی شورای فرهنگ عمومی از جمله جلسات خاص و اثرگزار در شورا هستند و کار در این حوزه بسیار مهم بوده و تاثیر و جریان‌سازی در جامعه نشات گرفته از این فضای مجازی است.

وی گفت: در حوزه‌های فرهنگی نیاز است کار بیشتری انجام شود و شیوه استفاده صحیح از فضای مجازی آموزش داده شود.

حجت الاسلام روحانی‌نژاد کارشناس رسانه و خانواده در ادامه گفت: افزایش سطح سواد رسانه‌ای و افزایش معنویت در نسل جوان و دانش‌آموز یرای مقابله با مشکلات موجود در فضاهای مجازی بسیار کاربردی و مهم است.

وی خاطر نشان کرد: مدیران استانی باید آموزش‌های لازم در زمینه‌ سواد رسانه‌ای برای مقابله با مشکلات موجود در فضاهای مجازی را دیده باشند.

در ادامه اعضای کارگروه فضای محازی شورای فرهنگ عمومی استان ضمن بیان معضلات و مشکلات موجود در جامعه در بحث فضای مجازی به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در این رابطه پرداختند.

مقرر شد در جلسات آینده برنامه‌های پیشنهادی توسط اعضای کارگروه ساماندهی و پیگیری شود هم افزایی دستگاه‌هایی که در حوزه فضای مجازی فعالیت دارند در استان بیشتر شود.

در پایان این جلسه سید مصطفی موسوی به عنوان رئیس کارگروه فضای مجازی استان در شورای فرهنگ عمومی منصوب شد.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
۱۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۴:۵۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500