• اخبار

آیین تجلیل از خادمان حوزه نشر کتاب در استان خوزستان برگزار شد

آیین تجلیل از خادمان حوزه نشر کتاب در استان خوزستان برگزار شد
با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان مراسم تجلیل از خادمان حوزه نشر کتاب در استان خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، آیین تجلیل از ناشران و خادمان حوزه کتاب در استان با حضور محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مرتضی جمشیدی معاون فرهنگی و رسانه اداره کل و جمعی از ناشرانف نویسندگان و فعالان حوزه نشر کتاب، شنبه 10 آذز ماه در تالار اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد.

در این نشست محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن اشاره به مجوزهای صادر شده در حوزه نشر کتاب گفت: از ابتدای امسال تا کنون 600 مجوز برای چاپ کتاب در استان صادر شده که با این تعداد استان خوزستان در حوزه تولید کتاب در رده هشتم کشور قرار دارد.

وی افزود: امسال نیز همچون سال‌های گذشته خرید کتاب در استان با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 350 میلیون ریال انجام خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در ادامه با اشاره به باشگاه‌های کتابخوانی در استان گفت: تا کنون 400 باشگاه کتاب و کتابخوانی در سطح استان به ثبت رسیده است که این باشگاه‌ها از جایگاه بسیار خوبی در کشور برخوردار هستند.

وی همچنین اظهار کرد: در حوزه کتاب و ترویج کتابخوانی باید کارهای بنیادی و اساسی انجام شود تا بتوانیم جاذبه‌های فرهنگی برای علاقه‌مندان به این حوزه ایجاد کنیم که در این راستا باشگاه‌های کتابخوانی بسیار موفق عمل کرده‌اند.

جوروند در ادامه گفت: استان خوزستان یکی از استان‌های شاخص در تولید محصولات فرهنگی و به ویژه کتاب در سطح کشور محسوب می‌شود و از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالایی در حوزه چاپ و نشر کتاب برخوردار است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به تسهیلات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه‌های مختلف خاطر نشان کرد: هنرمندان و فعالان حوزه‌های مختلف فرهنگی در استان نباید از تسهیلاتی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری در نظر گرفته است بی‌نصیب باشند.

در ادامه حاضران در جلسه به بیان نقطه نظرات و دغدغه‌های حوزه نشر کتاب در استان خوزستان پرداختند.

در پایان این نشست نیز از ناشران، نویسندگان، کتابفروشان و مدیران باشگاه‌های کتابخوانی استان با اهداء لوح سپاس و هدیه نقدی تقدیر شد.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
۱۰ آذر ۱۳۹۷ ۱۴:۰۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500