• اخبار

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوش با رئیس اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان دیدار کرد

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوش با رئیس اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان دیدار کرد
علی عبدی نسب سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش چهارشنبه 9 آبان ماه به منظور افزایش تعامل و همکاری هرچه بیشتر در زمینه برنامه‌های فرهنگی و هنری با حضور در اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان با حجت الاسلام و المسلمین سید رحیم احمدی سرپرست این اداره دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین سید رحیم احمدی سرپرست اداره تبلیغات اسلامی ضمن بیان اهمیت و حساسیت کار خبرنگاران از دیرباز تاکنون گفت: حضرت زینب نمونه بارزی از یک خبرنگار به معنای واقعی کلمه بود که تنوانست به بهترین نحو آرمان‌ها، ارزش‌ها و پیام‌های قیام کربلا را به طرق مختلف به نسل امروزی انتقال دهد.

سید رحیم احمدی امین بودن را شاخصه اصلی و رمز ماندگاری کار خبرنگاران دانست و بیان داشت: فعالیت‌های فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ازقبیل تئاتر، موسیقی،  شعر و... می‌بایست کارهایی فاخر و ارزشی و همسو و در راستای آموزه‌های دینی، اخلاقی و انقلابی باشد و این برنامه‌ها در اختیار مردم و برای مردم باشد.

وی در ادامه به داشته‌ها و عمده فعالیت‌ها و عملکرد اداره تبلیغات اسلامی اشاره کرد.

سپس سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به اختصار به شرح وظایف و معرفی انجمن‌های فرهگی و هنری و ریز کارکردهای کمی و کیفی هر انجمن و نیز کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد پرداخت و از برگزاری همایش ملی شعر ناله‌های فرات و نیز جشنواره بین المللی شعر رضوی در اواخر ماه جاری خبر داد.

علی عبدی‌نسب برقراری تعامل بیشتر و همدلی را یکی از اهداف این نشست دانست و اظهار داشت: برای پیشبرد دین و اسلام‌شناسی لازم است بین سه دستگاه اوقاف و امور خیریه، تبلیغات اسلامی و فرهنگ و ارشاد اسلامی بیش از پیش تعامل و همدلی به وجود آید.

وی افزود: برخلاف تصور خیلی از مردم که برخی فعالیت‌ها بالاخص برنامه‌های هنری این اداره را گاها مغایر با فرهنگ و آموزه‌های رایج جامعه می دانند، باید گفت که این برداشت و تصور درستی نیست و در عمل می‌بینید که همین موسیقی گاه در مقام بومی و محلی باعث اتحاد و همدلی هرچه بیشتر بین اقوام می شود و یا نمایش‌هایی در ژانر دفاع مقدس داریم که خیلی موثرتر و گیراتر نسبت به برنامه های سایر دستگاه‌ها  باعث انتقال فرهنگ ایثارگری در جامعه می‌شود.

شایان ذکر است با حضور تعدادی از پرسنل دو اداره، نماز جماعت ظهر و عصر  به  امامت حجت الاسلام و المسلمین سید رحیم احمدی اقامه شد.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۰۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500