اخبار

اولین کارگاه آموزشی ضمن خدمت به نام سفیران فرهنگی هنری در شهرستان باغملک برگزار شد

اولین کارگاه آموزشی ضمن خدمت به نام سفیران فرهنگی هنری در شهرستان باغملک برگزار شد
اولین کارگاه آموزشی ضمن خدمت به نام سفیران فرهنگی هنری با حضور مسئولان استانی در شهرستان باغملک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، اولین کارگاه ضمن خدمت آموزشی به نام سفیران فرهنگی هنری با حضور دستیار جوان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مسئولان محلی، مربیان آموزشی، فرهنگیان، فعالان اجتماعی و اصحاب رسانه در تالار فردوسی شهرستان باغملک برگزارشد.

محمد سلطانی دستیار جوان مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم شهرستان باغملک و عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام جواد(ع) در زمینه برگزاری این کارگاه گفت: این اولین کارگاه طرح مربیان باشگاه هنری فرهنگی در شهرستان باغملک است و این طرح در سطح استان خوزستان با تشکیل ۶ هزار باشگاه فرهنگی و هنری در قالب یک همکاری خواهد بود و در پی انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بین ۶ دستگاه اجرایی استانی و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در سطح استان برگزار خواهد شد.

وی افزود: از میان این ۶ هزار باشگاه فرهنگی ۳۰0  باشگاه تا پایان سال جاری در شهرستان باغملک تاسیس خواهد شد و روند کاری این باشگاه‌ها به شکلی است که با برگزاری کارگاه‌ها در شهرستان نهایتاً ۳۰۰ مربی آموزش داده خواهد شد که در پایان ۱۰ نفر از مربیانی که این آموزش‌ها را به صورت کامل فرا بگیرند به زیر مجموعه‌های خود انتقال خواهند داد و تا پایان سال ما باید بتوانیم 3 هزار و 300 مربی را در شهرستان باغملک آموزش دهیم.

دستیار جوان مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به آسیب‌های اجتماعی افزود: ما امروز نه تنها در سطح استان خوزستان بلکه در سطح کشور در زمینه آسیب‌های اجتماعی با بحران جدی رو به رو هستیم و این آسیب‌ها به طوری است که یک مسئولیت برای همه میباشد و کسانی چون استاندار، نماینده، فرماندار و مدیران ادارات بیشتر مسئولیت دارند و خانواده‌های آنها بیشتر در معرض خطر هستند و لازم است که همه ما به این خطر جدی توجه ویژه داشته باشیم.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در زمینه آسیب‌های اجتماعی که مشارکت آحاد مردم را موثر میدانند خاطر نشان کرد: همه ما در مقابل آسیب های اجتماعی مسئول هستیم و باید به این خطر جدی توجه ویژه داشته باشیم

سلطانی در پایان یادآور شد: گواهی ضمن خدمت این کارگاه برای همه شرکت کنندگان از طریق دستگاه‌های مربوطه ارسال خواهد شد و کارت مربی‌گری به آنها اعطا می‌شود.

در ادامه معتمد و کوشا از کارشناسان شبکه بهداشت و درمان در زمینه اعتیاد و راه‌های پیشگیری، خودکشی و.... به سخنرانی پرداختند.

یادآور میشویم که این کارگاه آموزشی با همکاری محمد احمدی کفیل اداره و فرهنگ و ارشاد اسلامی، سپاه پاسداران، اداره آموزش و پرورش، بهزیستی، کمیته امداد و شبکه بهداشت و درمان برگزار شد.

 

۲۹ اَمرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۵۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید